دانلود فایل جامع pdf جزوه درسی حسابرسی مستمر

دانلود فایل جامع pdf جزوه درسی حسابرسی مستمر
نوع فایل
pdf
حجم فایل
1MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
407 بازدید
5,500 تومان 4,000 تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول

دانلود فایل جامع pdf جزوه درسی حسابرسی مستمر

دانشجویان و کاربران گرامی فایل حاضر کامل ترین و جامع ترین فایل pdf جزوه درسی حسابرسی مستمر می باشد. این فایل شامل ۹ صفحه می باشد و در غالب فرمت pdf تهیه شده است که هم اکنون آماده دانلود می باشد. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان واقع گردد .در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.

تعریف حسابرسی مستمر

مفهوم حسابرسی مستمرچنانکه از نام آن برمی­آید، انجام حسابرسی به‌ گونه‌ای پیــوسـتــه است که همـه طـول دوره مـالـی را در بر می‌گیرد. این در مقابل مفهومی است که در آن، حسابرسی به صورت ادواری و گاه حتــی بـه صـورت کـامـلا‌ً مقطعـی انجـام می‌شود. 

مقایسه با «حسابرسی سنتی»

در دیــدگاه سـنـتــی حـســابـرسـی، اعـم از حسابرسیهای قانونی یا داخلی، حسابرسی بـه صـورت ادواری انـجام می‌پـذیـرد. حسابرسیهای قانونی معمولا‌ً از سه بخش عمده تشکیل می‌شوند:

برنامه‌ریزی: کار برنامه‌ریزی در یک مقطع زمانی بین نیمه دوره مالی و سه ماهه سوم سال مالی مورد رسیدگی صورت می‌گیرد. آزمونهای حسابرسی در این بخش، معمولا‌ً به تایید درک سیستم از طریق آزمون شناخت سیستم و اندکی بررسیهای تحلیلی محدود می‌شود.

حسـابـرسـی داخلی که گفته می شود به صورت مستمر انجام می­پذیرد، معمـولا‌ً بـه صـورت «پروژه» انجام می‌شود. هر پروژه ممکن است بخشی از یک سیستم خاص یا یکی از فـراینـدهـا یـا بخشـی از عملیات تجاری صـاحب کـار باشد. رسیدگی به هر پروژه معمولا‌ً قسمتی از یک برنامه گردشی را تشکیل می‌دهد که در طول آن دوره، همه زمینه‌های عمده بنگاه، مورد رسیدگی قرار می‌گیرد. مدت انجام این رسیدگیها و تناوب آنها تابعی است از منابع در دسترس (اگرچه اغلب مبنای تصمیم گیری ها در این مورد را محل جغرافیایی و جاذبه سیاحتی آن تشکیل می‌دهد.)

حسابرسی مستمر موجب کشف عدم رعایت کنتــرلهـا در زمـان وقـوع آنهـا مـی‌شـود و بدین‌ترتیب می‌تواند اصلا‌ح کنترلها را پیش از اثرگذاشتن برروی سازمان، فراهم آورد. این امر موجب پیشرفت تدریجی و قابلیت حفظ محیط کنترلی در سطحی نزدیکتر به آنچه مورد انتظار است، می‌گردد.

مطالعه بیشتر

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.