دانلود فایل جامع pdf مقاله با عنوان تجربه های جهانی درس پژوهی

دانلود فایل جامع pdf مقاله با عنوان تجربه های جهانی درس پژوهی
نوع فایل
pdf
حجم فایل
749KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
499 بازدید
5,500 تومان 4,000 تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول

دانلود فایل جامع pdf مقاله با عنوان تجربه های جهانی درس پژوهی

دانشجویان و کاربران گرامی فایل حاضر کامل ترین و جامع ترین فایل pdf مقاله با عنوان تجربه های جهانی درس پژوهی می باشد. این فایل شامل ۱۴صفحه می باشد و در غالب فرمت pdf  تهیه شده است که هم اکنون آماده دانلود می باشد. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان واقع گردد .در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.

-۱ مقدمه

روند تحولات در دنیای امروز، اصلاحات آموزشی را امری اجتناب ناپذیر و جهانی ساخته است. ازچین تا امریکا، ازانگلیس تا کشورهای حوزه ی خلیج فارس و تا اقیانوسیه واز آفریقای جنوبی تا ژاپن، همه جا، شوق تغییر و آهنگ تحول در آموزش دیده می شود.

بیشترین توجه برنامه های اصلاحات آموزشی، به توانمند سازی معلم و غنی سازی فرایند آموزش و توجه به ارتباط مدرسه و جامعه و برقراری تعامل اثر بخش میان آموزش یادگیری است .کامیابی مدرسه ای و زندگی اجتماعی، مأموریت اصلی اغلب برنامه های اصلاحات آموزشی کشورهای جهان است.

پژوهش های آموزشی غنی سازی یادگیری « برای اصلاحات، بیش از برنامه های درسی، به معلم و فرایند تعامل او با دانش آموزان توجه دارند و بر تأکید می کنند تکاپوی جهانی در دست یابی به برنامه های راهبردی و اثر بخش برای نوسازی و تحول نظام های آموزشی، در جهت ایجاد مدارسی است که از طریق ترویج و غنی سازی یادگیری و نه صرفاً آموزش، به آدمی کمک کند تا یاد بگیرد و بخشی از فرایند حیات بخش هستی باشد .
نتایج مطالعات بین المللی تیمز ۱ نشان می دهد در حالیکه دانش آموزان ایرانی عملکرد خوبی در ریاضی نداشتند بعضی کشورها پیشرفت چشم گیری از خود نشان داده اند ،ازجمله این کشورها، کشور ژاپن است.

بررسی های ویدیویی که روی کلاس های تعدادی از این کشور ها انجام گرفته است، بیانگر این مطلب است که عوامل متعددی در ایجاد تفاوت های بسیار زیاددر پیشرفت تحصیلی دانش آموزان نقش ایفا میکند. بررسی ها نشان میداد که فرآیند تدریس در این چند یکی از این عوامل روش متفاوت تدریس است.

مطالعه بیشتر

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.