دانلود فایل جزوه آزمون مازهای پورتئوس

دانلود فایل جزوه آزمون مازهای پورتئوس
نوع فایل
Word
حجم فایل
2MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
598 بازدید
7,500 تومان 6,000 تومان٪20 تخفیف

دانلود فایل جزوه آزمون مازهای پورتئوس

قابل توجه کاربران و دانشجویان گرامی : فایل که هم اکنون معرف حضور شماست فایل جامع word جزوه آزمون مازهای پورتئوس می باشد. این فایل شامل ۲۸ صفحه می باشد که در قالب فرمت word تهیه شده است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را با مناسب ترین قیمت از فروشگاه سایت یوفایل خریداری و دانلود نمایید.

جزوه آزمون مازهای پورتئوس

مقدمه:

آزمون مازهای پورتئوس یک آزمون هوشی غیر کلامی است. در این آزمون، فرد باید کار را با مازهای ساده شروع کند و در گام های بعدی مازهای پیچیده تری را تکمیل نماید. برای تکمیل هریک از مازها آزمودنی باید راه ورودی تا خروجی ماز را با مداد رسم کند. برای موفقیت در این آزمون، فرد باید بتواند لحظاتی قبل از حرکت دادن مداد روی ماز، مسیر صحیح را شناسایی نموده و نقشه گردشهایش به چپ یا راست را در ذهن نگه دارد. به همین دلیل این آزمون را آزمون برنامه ریزی ذهنی بحساب می آورند. پرتئوس معتقد است این آزمون توانایی پیش بینی و برنامه ریزی فرد را اندازه گیری می کند. اجرا و تفسیر این آزمون نیازمند آموزش تخصصی است.

یکی ازشرایط عمده واساسی استفاده ازیک آزمون درهر کشوری،استانداردبودن آن آزمون است بدین معنی که آزمون بایدباشرایط خاص فرهنگی آن کشورانطباق داشته باشد تا نتایج حاصل ازاستفاده ازاین آزمون بخصوص،قابل اعتما دباشد.

اعتبار و پایایی:

برای این منظورتحقیقی درمورد هنجاریابی واستاندارد کردن آزمون هوشی مازهای پورتئوس انجام گرفت،این تحقیق روی ۹۹۹ نفرازدانش‌آموزان ۸ تا ۱۱ ساله که دردبستان‌های دخترانه وپسرانه شهرهای غرب مازندران به تحصیل اشتغال داشتند انجام شد.

به طورخلاصه نتایج به دست آمده از این تحقیق درزیربیان شده است :

  • آزمون مازپورتئوس برای تمامی گروه‌های پسران ودختران ۸ تا ۱۱ ساله ازروایی قابل قبول آماری برخورداراست ودردوسطحa =0/01وa =0/0001معنی‌دارمی‌باشد،به غیرازگروه پسران ۱۰ ساله که همبستگی به دست آمده۱۷۰۵/۰است وفقط درسطحa =0/10یعنی با ۹۰ درصداطمینان معنی‌دار است.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.