دانلود فایل جزوه اطلاعات عمومی نجوم

دانلود فایل جزوه اطلاعات عمومی نجوم
نوع فایل
pdf
حجم فایل
3MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
263 بازدید
11,000 تومان 9,500 تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول

دانلود فایل جزوه اطلاعات عمومی نجوم

دانشجویان و کاربران گرامی : فایلی که اکنون معرف حضور شماست فایل جامع pdf جزوه اطلاعات عمومی نجوم می باشد. این فایل شامل ۱۳۳ صفحه جزوه تایپ شده بسیار سودمند و با ارزش با کیفیت بسیار عالی و در قالب فرمت pdf تهیه شده است که هم اکنون آماده دانلود می باشد .امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت نیاز می توانید این فایل ارزشمند را با مناسب ترین قیمت از فروشگاه سایت یوفایل خریداری و دانلود نمایید.

فایل جزوه اطلاعات عمومی نجوم

منظومه شمسی

منظومه شمسی یا سامانه ی خورشیدی سامانه ای دربرگیرنده یک ستاره به نام خورشید و شماری اجرام آسمانی دیگر است.

که در مدارهایی مستقیم یا غیرمستقیم پیرامون آن می گردند.
منظومه شمسی از انفجار یک اَبَرنواختر و فروریزش یک ابر مولکولی چرخان پدید آمد و هویت آن در دوران رنسانس نوزایی و با مشاهدات افرادی از جمله گالیلئو گالیله دوباره مطرح و شواهد انکارناپذیر آن بر پایه محاسبات او ارائه شد.

این سامانه در بازوی شکارچی، کهکشان راه شیری واقع شده و ۶۲٬۰۰۰ سال نوری از مرکز کهکشانی فاصله، و در کناره کهکشان قرار دارد. خورشید بیش از ۹۹٫۸ درصد جرم منظومه شمسی را تشکیل میدهد و سرچشمه انرژی بسیار از جمله گرما و نور است. این ستاره یک ستاره نوع جی رشته اصلی و عضوی از توده ی ستارگان نخستین است. مانایی منظومه شمسی به مانایی خورشید وابسته است.

منظومه شمسی دارای هشت سیاره )عطارد، زهره، زمین، مریخ، مشتری، زحل، اورانوس و نپتون( و پنج سیاره ی کوتوله ی تاکنون شناخته شده )سرس، پلوتون، هائومیا، ماکیماکی و اریس( است. چهار سیارهی نخست، سیارات درونی یا زمین سان هستند و بیشتر از سنگ ساخته شده اند و از چهار سیارهی دیگر مشتری و زحل سیارات بیرونی یا غولهای گازی هستند و بیشتر از گازهای هیدروژن و هلیوم ساخته شده اند و اورانوس و نپتون غولهای یخی هستند.

علاوه بر این اجرام، منظومه شمسی دربرگیرندهی اجرام دیگری از جمله ماهها، سیارکها، شهابوارها، شهابها، شهاب سنگها و دنباله دارهاست. منظومه شمسی همچنین دارای مناطق خاصی از جمله کمربند سیارکها، کمربند کویپر و دیسک پراکنده )سامانه خورشیدی( است.

مطالعه بیشتر

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.