دانلود فایل جزوه درسی حقوق مدنی (۱)

دانلود فایل جزوه درسی حقوق مدنی (۱)
نوع فایل
pdf
حجم فایل
1MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
157 بازدید
9,000 تومان 7,000 تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول

دانلود فایل جزوه درسی حقوق مدنی (۱)

دانشجویان و کاربران گرامی : فایلی که اکنون معرف حضور شماست فایل جامع pdf جزوه درسی حقوق مدنی (۱) می باشد. این فایل شامل ۵۲ صفحه جزوه با کیفیت بسیار عالی می باشد و در قالب فرمت pdf تهیه شده است که هم اکنون آماده دانلود می باشد .امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت نیاز می توانید این فایل ارزشمند را با مناسب ترین قیمت از فروشگاه سایت یوفایل خریداری و دانلود نمایید.

 فایل جزوه درسی حقوق مدنی (۱)

کلیات
از لحاظ حقوقی،فقط شخص می تواند صاحب حق و تکلیف و به تعبیر دیگر طرف حق باشدو شخص یا طبیعی است یا حقوقی . شخص طبیعی که شخص حقیقی نیز نامیده شده است،عبارت از فرد انسانی است . افراد انسان در دوران وجود بردگی گا هی موضوع حق و در ردیف اشیاء بودند، نه طرف حق، ولی با لغو بردگی دیگر انسان موضوع حق واقع نمیشود بلکه همیشه طرف حق است و می تواند از حمایت قانونگذار و تصمیمات حمایتی که برای حفو و احقواق حقووق افراد اتخاذ شده است بر خوردار گردد .
شخص حقوقی عبارتست از دسته ای از افراد که دارای منافع مشترک بوده یا پواره ای از امووال کوه بوه هودف خاصوی اختصاص داده شده اند وقانون آنها را طورف حوق می شناسد و برای آنها شخصیت مستقلی قائل است، مانند دولت، شهرداری، دانشگاه تهران، شرکتهای تجارتی، انجمنها و موقوفات.

مفهوم شخص

در اصطلاح حقوقی، شخص موجودی است که دارای حق و تکلیف است .شخص دارای زندگی حقووقی است و می تواند در این زمینه با اعمال حقوقی و انجام دادن تکالیف خود نقشی ایفا کند،بنابراین شخص از نظر حقوقی عبارت است از وصف و شایستگی شخصی برای اینکه طرف و صاحب حق و تکلیف بشود .قانون گذار تعیین میکند که چه موجوداتی صاحب حق و تکلیف و دارای شخصیت هستند.

وضعیت
وضعیت اصطلاحی است در حقوق مدنی جدید در مبحث اشخاص بوه کوار موی رود . وضوعیت، بوه معنوی عوام، وضوع حقوقی شخص و موقع او نسبت به حقوقی است که می توانددر جامعه داشته باشد.

مطالعه بیشتر

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.