دانلود فایل جزوه درس فرآیندهای گاز

دانلود فایل جزوه درس فرآیندهای گاز
نوع فایل
pdf
حجم فایل
2MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
206 بازدید
11,000 تومان 9,000 تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول

دانلود فایل جزوه درس فرآیندهای گاز

دانشجویان و کاربران گرامی : فایلی که اکنون معرف حضور شماست فایل جامع pdf جزوه درس فرآیندهای گاز می باشد. این فایل شامل ۱۶۵ صفحه جزوه تایپ بسیار سودمند و با ارزش با کیفیت بسیار عالی و در قالب فرمت pdf تهیه شده است که هم اکنون آماده دانلود می باشد .امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت نیاز می توانید این فایل ارزشمند را با مناسب ترین قیمت از فروشگاه سایت یوفایل خریداری و دانلود نمایید.

 فایل جزوه درس فرآیندهای گاز

فصل اول: صنعت نفت از گذشته تا حال
تاریخچه استفاده از گاز طبیعی به سالیان دور بر می گردد. زمانی که گاز به صورت طبیعی از روزنه های موجود به سطح زمین راه می یافت و در اثر حوادث طبیعی و یا عبور کاروان ها، آتش می گرفت. این موضوع باعث شده بود که طبق خرافات این مناطق را شیطانی تلقی کرده و از آن دوری کنند.

اما از شواهد تاریخی می توان به این واقعیت پیبرد که ایرانیان از زمان های خیلی قبل و در آتشکده های زرتشتی از گاز استفاده می کردند. به عنوان مثال وجود بقایای آتشکده ها و معابد نظیر آتش جاودانی نزدیک کرکوک که به مشعل بخت النصر مشهور بود، در نزدیکی مخزن گاز طبیعی قرار داشت.

همچنین معابد زرتشتیان در نزدیکی مسجد سلیمان و روایات تاریخی از آتشکده آذرگشسب در آذربایجان، همگی گواه همین مدعاست. ایرانیان باستان بنا به اقتضای فرهنگ مذهبی خویش وجود آتش را گرامی
می داشتند. و در جهت پایداری آن می کوشیدند. در فلات مرکزی و جنوبی ایران و در مناطقی که جنگلهای انبوه وجود داشت برای روشن نگاه داشتن آتش مقدس از امکانات دیگری به جزء چوبهای جنگلی استفاده می بردند و طبیعت این مناطق با ذخایر فراوان زیر زمین این تلاش را آسان می نمود.

متاسفانه در زمان حمله اسکندر مقدونی بسیاری از آتشکده ها و همچنین متون تاریخی ما از بین رفت و دقیقا مشخص نیست که استفاده از گاز همراه با استفاده از نوعی تکنولوژی بوده و یا به صورت اولیه.

مطالعه بیشتر

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.