دانلود فایل جزوه معاینات اورولوژی

دانلود فایل جزوه معاینات اورولوژی
نوع فایل
pdf
حجم فایل
1MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
158 بازدید
8,000 تومان 6,500 تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول

دانلود فایل جزوه معاینات اورولوژی

قابل توجه کاربران و دانشجویان عزیز و گرامی: فایلی که هم اکنون معرف حضور شماست فایل جامع pdf جزوه معاینات اورولوژی می باشد. این فایل شامل ۱۶صفحه جزوه تایپ شده بسیار مفید و سودمند می باشد. و در غالب فرمت pdf تهیه شده و هم اکنون آماده دانلود است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل و نیاز می توانید این فایل ارزشمند و مفید را از فروشگاه سایت یوفایل خریداری و دانلود نمایید.

 فایل جزوه معاینات اورولوژی

پزشکی دانش عدم یقین و شک کردن و عدم اطمینان است. جمله ای از ویلیم اوسلر پدر معاینه فیزیکی
شکایاتی که بیماران را به درمانگاه های ارورلوژی می کشاند؟

-تغییرات در ادرار کردن استاد می فرمایند شاش کلمه فار سی است در حالی که ادرار کردن کلمه عربی است و معنی دیگر آن حقوق دادن است.
-تغییرات ظاهره ادرار

– آبنرمالیتی های دستگاه ادراری که می تواند داخلی باشد یا خارجی یعنی مشکلات ژنیتالیا.در موراد داخلی ممکن است مریض سال های سال بیماری اش را نفهمد بعنوان مثال بیمار ندادن که double collecting system داشته است. ولی در موارد درگیری زنیتالیا چون توسط بیمار دیده میشود زودتر به ما مراجعه می کنند.

درد:
درد میتواند از کلیه، حالب، مثانه، پروستات، پنیس یا اسکروتوم منشا بگیرد.

درد با منشا کلیه و حالب را renal colic می گویند. شدید ترین درد موجود renal colic است. هم ارز با درد زایمان که بیمار به هیچ وجه نمی تواند تحمل کند و حتما به پزشک مراجعه می کند. ماهیت درد به این صورت است که می گیرد و ول می کند.

گاهی با ناحیه درد می توان محل سنگ را هم تخمین زد. این درد معمولا با تهوع و ا ستفراغ همراه ا ست. این درد با دردهای پریتونیت خیلی فرق دارد. مریض های پریتونیت و یا پانکراتیت معمولا آرام هستتتتند چون تکان خوردن باعث افزایش درد در آنها می شود در حالی که بیمار های رنال کولیک بشدت جنب و جوش دارند و در واقع آرام و قرار ندارند.

مطالعه بیشتر

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.