دانلود فایل جزوه نکات مکمل کتاب مبانی مشاوره و راهنمایی گلادینگ

جزوه وخلاصه کتاب
نوع فایل
pdf
حجم فایل
386KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
733 بازدید
7,000 تومان 5,500 تومان٪21 تخفیف

دانلود فایل جزوه نکات مکمل کتاب مبانی مشاوره و راهنمایی گلادینگ

قابل توجه کاربران و دانشجویان گرامی : فایل که هم اکنون معرف حضور شماست فایل جامع pdf جزوه نکات مکمل کتاب مبانی مشاوره و راهنمایی گلادینگ می باشد. این فایل شامل ۱۸ صفحه می باشد که در قالب فرمت pdf تهیه شده است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را با مناسب ترین قیمت از فروشگاه سایت یوفایل خریداری و دانلود نمایید.

جزوه نکات مکمل کتاب مبانی مشاوره و راهنمایی گلادینگ

هنر و علم مشاوره و رواندرمانی

ریشه های نظری نگرش هنری و علمی نسبت به مشاوره و روان درمانی، به مدل دانشمند کارورز بر میگردد که در کنفرانس بولدر، در سال ۱۱۹۱ مطرح شد. مدل دانشمند کارورز )مدل بولدر( عقیده دارد که علم باید زیر بنای کارورزی بالینی را فراهم کند.

هنر و علم مشاوره و رواندرمانی، در امتداد مدل دانشمند کارورز است. از این لحاظ، مشاوره، نوعی زیر بنای علمی فراهم میآورد که باعث بالا رفتن کیفیت و تأثیر مشاوره می شود. هنر مشاوره عبارت است از استفاده از زیربنای علمی برای ایجاد مهارتهایی که میتوان آنها را برای انواع مراجعان به کار برد. علاوه بر این، هنر مشاوره به بُعد ذهنی و علم مشاوره به بُعد عینی مربوط میشود. با پیشرفت در مراحل مشاوره، تمرکز مشاوره میتواند، به طور دایم، بین این دو بُعد تغییر مکان دهد.

مشاوره در قرن بیستویکم
در سال ۲۰۰۲ ، مشاوره پنجاهمین سالگرد خود را، به عنوان یک حرفه، در زیر چتر انجمن مشاوره آمریکا، جشن گرفت. نقشهای در حال تغییر زنان و مردان، نوآوریهای رسانههای عمومی و تکنولوژی، فقر، بیخانمانی، تروما )آسیب(؛ تنهایی، و سالخوردگی، از جمله موضوعاتی بودند که در آغاز هزاره سوم، توجه مشاوران را به خود جلب کردند. از بین موضوعاتی که بیشتر از همه به توجه نیاز دارند
میتوان موارد زیر را نام برد: خشونت، آسیب، بحرانهای مختلف؛ سلامت جسمی و بهداشت روانی؛ و تکنولوژی.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.