دانلود فایل جزوه کلیات تروما

دانلود فایل جزوه کلیات تروما
نوع فایل
pdf
حجم فایل
442KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
182 بازدید
7,000 تومان 5,000 تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول

دانلود فایل جزوه کلیات تروما

دانشجویان و کاربران گرامی : فایلی که اکنون معرف حضور شماست فایل جامع pdf جزوه کلیات تروما می باشد. این فایل شامل ۱۳ صفحه جزوه تایپ شده  بسیار سودمند و با ارزش با کیفیت بسیار عالی و در قالب فرمت pdf تهیه شده است که هم اکنون آماده دانلود می باشد .امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت نیاز می توانید این فایل ارزشمند را با مناسب ترین قیمت از فروشگاه سایت یوفایل خریداری و دانلود نمایید.

 فایل جامع جزوه کلیات تروما

تروما عبارت است از هرگونه آسیب یا صدمه ای که بدنبال برخورد عوامل فیزیکی یا شیمیایی با بافتهای بدن بوجود آید. این آسیب ها می توانند عوارض زیادی به ارگان های اصلی بدن نظیر جمجمه، قفسه سینه، شکم، لگن و اندام های فوقانی و تحتانی وارد کنند.

بدنبال تروما, تغییرات همودینامیکی و متابولیکی در بدن ایجاد می شود که گاهی بسیار پیچیده بوده و حتی با وجود رسیدگی زیاد, عوارض و مرگ و میر زیادی را بدنبال دارند.
امروزه تروما به عنوان یک بیماری مطرح بوده و پس از بیماریهای قلبی و عروقی و سرطان، سومین علت عمده مرگ برای تمام رده های سنی و عامل اصلی مرگ در افراد ۱ تا ۴۴ ساله می باشد، بطوریکه بیش از ۷۰ درصد مرگ سنین ۱۵ تا ۲۴ سال و بیش از ۶۰ درصد مرگ سنین ۱ تا ۱۴ سال ناشی از عواقب تروما براورد شده است. در سالمندان هم تروما هشتمین عامل مرگ محسوب می شود.

در ایالات متحده سالانه ۶۰ میلیون مورد آسیب دیدگی روی می دهد که از این تعداد حدود ۴۰ میلیون مورد احتیاج به مداوا و مراقبت پزشکی ۸ میلیون / ۲ نفر از آنها در بیمارستان بستری می شوند. همچنین ۹ میلیون نفر هم دچار از کار افتادگی می شوند. از این تعداد حدود ۷ / داشته و ۵ نفر دچار از کار افتادگی موقت و حدود ۳۰۰ هزار نفر دچار از کار افتادگی دائم می گردند.

شاید هم بتوان به نوعی تروما را پر هزینه ترین معضل پزشکی محسوب نمود، زیرا هزینه مراقبت اولیه، توانبخشی و نگهداری مادام العمر بیماران ترومایی بسیار بالا است.

مطالعه بیشتر

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.