دانلود فایل مقاله مروری بر اثرات درمانی تحریک مغناطیسی مغز در اختلالات روانی

دانلود فایل مقاله مروری بر اثرات درمانی تحریک مغناطیسی مغز در اختلالات روانی
نوع فایل
pdf
حجم فایل
767KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
485 بازدید
5,500 تومان 4,000 تومان٪27 تخفیف

دانلود فایل مقاله مروری بر اثرات درمانی تحریک مغناطیسی مغز در اختلالات روانی

قابل توجه کاربران و دانشجویان عزیز و گرامی: فایلی که هم اکنون معرف حضور شماست جامع ترین و کامل ترین فایل pdf مقاله مروری بر اثرات درمانی تحریک مغناطیسی مغز در اختلالات روانی می باشد. این فایل شامل ۱۰ صفحه می باشد و در غالب فرمت pdf  تهیه شده و هم اکنون آماده دانلود است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل و نیاز می توانید این فایل ارزشمند و مفید را از فروشگاه سایت یوفایل با مناسب ترین قیمت خریداری و دانلود نمایید.

مروری بر اثرات درمانی تحریک مغناطیسی مغز در اختلالات روانی

چکیده
مغز انسان میتواند به طور مطمئن به صورت غیرتهاجمی به وسیله میدانهای مغناطیسی قوی تحریک گردد. این میدانها موجب بروز یک جریان در بافتهای تحت تحریک میگردد؛ که منجر به تحریک نرونهای مغزی میشود.
در اختلالات روانی، فعالیت مغزی کانونی در بسیاری از سندرمهای بالینی مشاهده میشود. کاربرد تحریک مغناطیسی ترانس کرانیال مکرر به عنوان شیوهای درمانی برای تغییر فعالیت مغز بهطور انتخابی پیشنهاد شده است.
آر تی ام اسفرکانس پایین، شیوه نوینی در بررسی و درمان احتمالی سندرمهای تحریک پذیری زیاده از حد مغزی است که تاثیرات آن از طریق وقوع شکلپذیری عصبی جدیدی مطرح میگردد.
در این مقاله اثرات درمانی آر تی ام اس در درمان اختلالات روانی افسردگی، اختلال استرس پس از سانحه، صرع، اختلال وسواسی جبری و اسکیزوفرنی در مقالات جدید مرور نموده است.

تحریک مغناطیسی ترانس کرانیال مغز (تی ام اس ١
یک روش مطمئن و غیرتهاجمی تحریک مغز است که در آن میدان مغناطیسی موجب القای میدان الکتریکی در قشر مغز می گردد. این میدان الکتریکی موجب دپلاریزاسیون نرونها میگردد.

برای اولین بار یک دستگاه موثر تی ام اس در سال ۱۹۸۵ توسط آنتونی بیکر در دانشگاه شفیلد انگلستان ساخته شد.( ۱) این دستگاه به عنوان یک دستگاه تشخیصی عصبی طراحی شد؛ که موجب فعال کردن نرونهای حرکتی قشر مغز و پتانسیل برانگیخته متعاقب در بافت عضلانی میشد.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.