دانلود فایل پاورپوینت آفات گیاهی

دانلود فایل پاورپوینت آفات گیاهی
نوع فایل
ppt
حجم فایل
1MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
292 بازدید
7,000 تومان 5,500 تومان٪21 تخفیف

دانلود فایل پاورپوینت آفات گیاهی

دانشجویان و کاربران گرامی : فایلی که اکنون معرف حضور شماست فایل جامع پاورپوینت آفات گیاهی می باشد. این فایل شامل ۱۱ اسلاید قابل ویرایش بسیار سودمند و با ارزش با کیفیت بسیار عالی و در قالب فرمت ppt تهیه شده است که هم اکنون آماده دانلود می باشد .امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت نیاز می توانید این فایل ارزشمند را با مناسب ترین قیمت از فروشگاه سایت یوفایل خریداری و دانلود نمایید.

فایل پاورپوینت آفات گیاهی

در نواحی گرمسیری و معتدله دنیا، میزان خسارت حاصل از حشرات عامل اقتصادی مهمی در کشاورزی به شمار می روند. مزارع بزرگ متشکل از یک گونه گیاه زراعی عامل اصلی افزایش جمعیت آفات تشخیص داده شده است، به طوری که با افزایش سطح زیر کشت یک محصول تعداد حشرات گیاه خوار نیز افزایش پیدا می کند. ناتوانی در جلوگیری از حمله آفات، نتایج مخربی، هم برای گیاهان در مزرعه و هم برای محصولات انباری، در پی دارد. برای مثال، در صورت عدم تیمار بذرهای انبار شده باقلا در برابر شپش بذر خوار حدود ۱۰۰% بذرها در خلال ۵ ماه از بین می روند.

. مهمترین حشرات آفات در راسته های لیپیدو پترا، کولئوپترا، دیپترا و اروتوپترا قرار دارند. در لیپیدپترا معمولا مرحله لاروی معروف به کاترپلا باعث خسارت می شود و معمولا به اندام های هوای سبز گیاه حمله می نمایند. گر چه بسیاری از گونه های این راسته، تنها به یک گونه گیاهی حمله می کنند، اما برخی از خطرناکترین افات کشاورزی این راسته عادت چند گیاه خواری دارند.

قاب بالان (سوسک ها) نیز در مرحله لاروی خسارت زا هستند؛ این حشرات تقریبا به هر بخش از گیاه حمله می کنند، البته برخی گونه ها اختصاصا از یک اندام خواص، مانند بذر یا ریشه، تقسیم می نمایند، غالبا گونه های خواصی اختصاص به گیاهان زراعی خواصی دارند.

راسته هموپتراها شامل (شته ها ،زنجرک ،شپشک و سپرداران) مرحله لاروی ندارند و هر دو فرم بالغ و نابالغ آنها با مکیدن شیره گیاهی از برگ ها،ساقه ها و جوانه ها، به گیاه خسارت وارد می زنند. در راسته دیپترا (مگس ها) مرحله لاروی وجود دارد. میوه منبع غذایی مورد استفاده آنها است،گر چه به پیاز،ریشه و برگ نیز حمله می کنند.

 

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.