دانلود فایل پاورپوینت جریان الکتریکی 

دانلود فایل پاورپوینت جریان الکتریکی 
نوع فایل
PPT
حجم فایل
3MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
165 بازدید
9,000 تومان 7,000 تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول

دانلود فایل پاورپوینت جریان الکتریکی 

دانشجویان و کاربران گرامی : فایلی که اکنون معرف حضور شماست فایل جامع پاورپوینت جریان الکتریکی می باشد. این فایل شامل ۴۸ اسلاید زیبا سودمند و قایل ویرایش می باشد و در قالب فرمت ppt  تهیه شده است که هم اکنون آماده دانلود می باشد .امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت نیاز می توانید این فایل ارزشمند را با مناسب ترین قیمت از فروشگاه سایت یوفایل خریداری و دانلود نمایید.

 پاورپوینت جریان الکتریکی

در پدیده ی تخلیه الکتریکی، الکترون ها از ابر به زمین منتقل شده و با گرما و نور شدید همراه می باشند. در حقیقت قطرات باران مسیر لازم را برای جاری شدن الکترون ها فراهم می کنند. که با این عمل نوعی جریان الکتریکی ایجاد می شود. جریان الکتریکی در واقع همان حرکت بارهای الکتریکی (الکترون ها) است.

به اجسامی که جریان برق یا گرما را از خود عبور دهند، رسانا و به موادی که جریان برق را از خود عبور ندهند، نارسانا گویند. از مواد رسانا می توان به فلزات و تنها نافلز رسانا به نام کربن اشاره کرد.

کلیه نافلزات غیز از کربن نارسانا محسوب می شوند.

چرا فلزات می توانند جریان ار از خود عبور دهند؟

برای پاسخ به سوال فوق باید مفهوم الکترون آزاد را بدانیم. در اتم بعضی عنصرها، الکترونی که در دورترین فاصله از هسته واقع شده است که به راحتی از اتم جدا می‌شود و از یک اتم به اتم دیگر می‌جهد را الکترون آزاد گویند.

الکترون آزاد را می‌توان به بازیکن آزاد در فوتبال تشبیه کرد! در فلزات این الکترون ها به تعداد زیاد وجود دارند که می‌توانند عامل انتقال بار الکتریکی شوند. در موارد نارسانا به تعداد کافی الکترون آزاد برای جا‌به‌جایی وجود ندارد.

مدار الکتریکی: مسیر بسته ای است که از یک سر پایانه ی مولّد شروع شده و پس از طی مسیر، به سر دیگر پایانه‌ی مولّد برگردد.

مطالعه بیشتر

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.