دانلود فایل pdf جزوه نقشه خوانی برخورد اجسام( برخورد صفحه با جسم)

جزوه وخلاصه کتاب
نوع فایل
pdf
حجم فایل
1MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
639 بازدید
6,000 تومان 4,800 تومان٪20 تخفیف

دانلود فایل pdf جزوه نقشه خوانی برخورد اجسام( برخورد صفحه با جسم)

قابل توجه کاربران و دانشجویان عزیز و گرامی: فایلی که هم اکنون معرف حضور شماست جامع ترین و کامل ترین فایل pdf جزوه نقشه خوانی برخورد اجسام( برخورد صفحه با جسم) می باشد. این فایل شامل ۱۹ صفحه می باشد. و در غالب فرمتpdf تهیه شده و هم اکنون آماده دانلود است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل و نیاز می توانید این فایل ارزشمند و مفید را از فروشگاه سایت یوفایل با مناسب ترین قیمت خریداری و دانلود نمایید.

تجزیه اجسام

هر جسم را می توان با یک یا چند صفحه برش داد . این برش «برخورد صفحه با جسم » نیز نامیده میشود. که در ساخت وتولید قطعات صنعتی کاربرد دارد.

در روش های مختلف تولید، مثل ریخته گری، ماشین کاری و … اجسام مهم هندسی مثل منشور، هرم، استوانه و…. متناسب با طراحی قطعه صنعتی، شکل اولیه و کامل خود را از دست
می دهند و اشکال گوناگونی به خود می گیرند. اگر یک قطعه را به اجسام هندسی مختلف تجزیه کنیم، مشاهده می شود که اجزای تشکیل دهنده آن، در حقیقت یک سری اجسام ساده هندسی هستند . به عبارت دیگر، هر جسم را می توانیم جداگانه ترکیبی از چند جسم مهم هندسی فرض کنیم، بدون آن که چگونگی ترکیب آن قطعات در نظر گرفته شود.
متداول ترین سطوحی که قطعات مختلف صنعتی را تشکیل می دهند، عبارت اند از :
– سطوح صاف و تخت )مستوی(
– سطوح دوار: استوانه ای، مخروط و کره ای

ماهیت قطعات

بدیهی است که همه قطعات صنعتی، به صورت صُلب و توپُر نیستند، بلکه ممکن است با توجه به کاربرد آن ها شکاف ها، شیارها یا سوراخ هایی )توسط اجسام مهم هندسی( در داخل قطعه ایجاد شده باشد.

شکاف و شیار روی سطوح اجسام

به کمک آموخته هایمان در فصل قبل راجع به خط و صفحه می توانیم تصاویر قطعاتی را که قسمت هایی از داخل یا بیرون آن ها بریده شده یا شکافی ایجاد شده است، ترسیم کنیم یا نقشه آن ها را بخوانیم.)

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.