دانلود فایل pdf جزوه کتاب ترمودینامیک پیشرفته تحلیل حجم کنترل

جزوه وخلاصه کتاب
نوع فایل
pdf
حجم فایل
315KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
487 بازدید
6,500 تومان 5,000 تومان٪23 تخفیف

دانلود فایل pdf جزوه کتاب ترمودینامیک پیشرفته تحلیل حجم کنترل

قابل توجه کاربران و دانشجویان عزیز و گرامی: فایلی که هم اکنون معرف حضور شماست جامع ترین و کامل ترین فایل pdf جزوه کتاب ترمودینامیک پیشرفته بخش تحلیل حجم کنترل می باشد. این فایل شامل ۱۳ صفحه و در قالب فرمت pdf تهیه شده و هم اکنون آماده دانلود است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد .در صورت نیاز می توانید این فایل ارزشمند و مفید را از فروشگاه سایت یوفایل با مناسب ترین قیمت خریداری و دانلود نمایید.

جزوه کتاب ترمودینامیک پیشرفته تحلیل حجم کنترل

تحلیل حجم کنترل :

تعداد بسیاری از فرآیند های مهندسی شامل ورود و خروج جرم از سیستم بوده و بنابراین به صورت حجم کنترل مدل میشوند. آبگرمکن، رادیاتور اتومبیل، توربین و کمپرسور همگی دارای انتقال جرم بوده و به جای تحلیل براساس جرم کنترل ( سیستم های بسته ) باید به صورت حجم کنترل ( سیستم های باز ) تحلیل شوند .

عموماً، هر ناحیه ی دلخواهی از فضا را میتوان به عنوان حجم کنترل انتخاب نمود . هیچ قانون مشخصی برای انتخاب حجم کنترل وجود ندارد، اما انتخاب مناسب حجم کنترل تحلیل را به مقدار بسیار زیادی ساده مینماید . به عنوان مثال اگر خواسته باشیم جریان هوا از یک نازل را تحلیل نماییم، انتخاب فضای درون نازل به عنوان حجم کنترل، انتخاب خوبی خواهد بود. مرزهای حجم کنترل را، سطح کنترل مینامند . سطوح کنترل م یتوانند فرض ی یا حقیقی باشن د . در نازل ، سطوح داخلی دیواره ی نازل، قسمت های حقیقی سطح کنترل را تشکیل داده و سطوح ورودی و خروج ی ، قسمت فرضی سطح کنتر ل (اگرچه سطح حقیقیایی در دو انتها وجود ندارد ) می باشد.

یک حجم کنترل مانند حالت مربوط به نازل میتواند از نظر شکل و اندازه ثابت باشد و یا دارای مرز متحرک با شد . با این وجود غالب حجم های کنترل، دارای حجمی ثابت بوده و بنابراین کار جداره در این سیستم ها صفر است . یک سیستم با ز ، مثل سیستم های بسته میتواند شامل تقابل بین گرما و کار باشد .علاوه بر فعل و انفعال بین گرما و کار دراین گونه سیستم ها دخول و خروج جرمی نیز میتواند وجود داشته باشد.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.