دانلود فایل pdf مقاله مدینه فاضله در اندیشه سیاسی فارابی و افلاطون

دانلود فایل pdf مقاله مدینه فاضله در اندیشه سیاسی فارابی و افلاطون
نوع فایل
pdf
حجم فایل
2MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
683 بازدید
6,000 تومان 4,500 تومان٪25 تخفیف

دانلود فایل pdf مقاله مدینه فاضله در اندیشه سیاسی فارابی و افلاطون

قابل توجه کاربران و دانشجویان عزیز و گرامی: فایلی که هم اکنون معرف حضور شماست جامع ترین و کامل ترین فایل pdf مقاله مدینه فاضله در اندیشه سیاسی فارابی و افلاطون می باشد. این فایل شامل ۳۸ صفحه می باشد. و در غالب فرمت pdf تهیه شده و هم اکنون آماده دانلود است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل و نیاز می توانید این فایل ارزشمند و مفید را از فروشگاه سایت یوفایل با مناسب ترین قیمت خریداری و دانلود نمایید.

مدینه فاضله در اندیشه سیاسی فارابی و افلاطون

مقایسهء اندیشهء سیاسی فارابی و افلاطون(مدینهء فاضله)بحث اصلی این مقاله است.نخست‌ اشاره‌ای کوتاه به وضعیت زندگی فارابی و عوامل مؤثر در شکل‌گیری شخصیت علمی او صورت گرفته است.همچنین ماهیت سیاست در اندیشهء فارابی(مقایسهء آرای سیاسی با گذشتگان یونانی)مورد توجه قرار گرفته و بیان شده است اولین چیزی که فارابی و افلاطون الهی و امام فلاسفه را به هم نزدیک می‌کند.

این است که هریک برای نخستین بار، در جهان خود به طرح آرای سیاسی می‌پردازند.فارابی و افلاطون،هر دو،رفع مسائل جامعهء مدنی خویش را در حل نگرش انسان به سیاست می‌یافتند.لذا تلاش فیلسوفانهء هر دو مصروف این گردید تا سیاست یعنی این یگانه عنصر استحکام تار و پود زندگی اجتماعی‌ آدمیان را برمبنای اخلاق دوباره تعریف کنند و آن را به عالم جاودانگی بالا،ربط دهند. آنگاه مدینهء فاضله از منظر دو اندیشمند تعریف شده و پس از آن به تفاوتها و شباهتهای‌ مدینهء فاضلهء هردو فیلسوف پرداخته شده است.

افلاطون الهی و امام فلاسفه را به هم نزدیک می‌کند این است که هریک برای نخستین بار، اختلاف نظر وجود دارد ولی معروف این است که پدر فارابی پارسی و مادرش از اما سؤال اساسی این است که آیا آرای اهل مدینهء فاضله در فلسفهء فارابی دارای‌ عقیدهء رایج دربارهء فارابی این است که بنیاد فلسفهء سیاسی او،الگوی مدینهء فاضله‌ و فیلسوف حاکم آن،طبقات مدینه و اهداف غایی آن ادراک تازه‌ای همان مفاهیم‌ مدینهء فاضله است.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.