دانلود فایل pdf مقاله مدینه فاضله در اندیشه سیاسی فارابی و افلاطون

دانلود فایل pdf مقاله مدینه فاضله در اندیشه سیاسی فارابی و افلاطون
نوع فایل
pdf
حجم فایل
2MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
502 بازدید
6,000 تومان 4,500 تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول

دانلود فایل pdf مقاله مدینه فاضله در اندیشه سیاسی فارابی و افلاطون

قابل توجه کاربران و دانشجویان عزیز و گرامی: فایلی که هم اکنون معرف حضور شماست جامع ترین و کامل ترین فایل pdf مقاله مدینه فاضله در اندیشه سیاسی فارابی و افلاطون می باشد. این فایل شامل ۳۸ صفحه می باشد. و در غالب فرمت pdf تهیه شده و هم اکنون آماده دانلود است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل و نیاز می توانید این فایل ارزشمند و مفید را از فروشگاه سایت یوفایل با مناسب ترین قیمت خریداری و دانلود نمایید.

مدینه فاضله در اندیشه سیاسی فارابی و افلاطون

مقایسهء اندیشهء سیاسی فارابی و افلاطون(مدینهء فاضله)بحث اصلی این مقاله است.نخست‌ اشاره‌ای کوتاه به وضعیت زندگی فارابی و عوامل مؤثر در شکل‌گیری شخصیت علمی او صورت گرفته است.همچنین ماهیت سیاست در اندیشهء فارابی(مقایسهء آرای سیاسی با گذشتگان یونانی)مورد توجه قرار گرفته و بیان شده است اولین چیزی که فارابی و افلاطون الهی و امام فلاسفه را به هم نزدیک می‌کند.

این است که هریک برای نخستین بار، در جهان خود به طرح آرای سیاسی می‌پردازند.فارابی و افلاطون،هر دو،رفع مسائل جامعهء مدنی خویش را در حل نگرش انسان به سیاست می‌یافتند.لذا تلاش فیلسوفانهء هر دو مصروف این گردید تا سیاست یعنی این یگانه عنصر استحکام تار و پود زندگی اجتماعی‌ آدمیان را برمبنای اخلاق دوباره تعریف کنند و آن را به عالم جاودانگی بالا،ربط دهند. آنگاه مدینهء فاضله از منظر دو اندیشمند تعریف شده و پس از آن به تفاوتها و شباهتهای‌ مدینهء فاضلهء هردو فیلسوف پرداخته شده است.

افلاطون الهی و امام فلاسفه را به هم نزدیک می‌کند این است که هریک برای نخستین بار، اختلاف نظر وجود دارد ولی معروف این است که پدر فارابی پارسی و مادرش از اما سؤال اساسی این است که آیا آرای اهل مدینهء فاضله در فلسفهء فارابی دارای‌ عقیدهء رایج دربارهء فارابی این است که بنیاد فلسفهء سیاسی او،الگوی مدینهء فاضله‌ و فیلسوف حاکم آن،طبقات مدینه و اهداف غایی آن ادراک تازه‌ای همان مفاهیم‌ مدینهء فاضله است.

مطالعه بیشتر

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.