دانلود فایل ppt بکارگیری استاندارد حسابداری شماره (۲۳) حسابداری مشارکتهای خاص

دانلود فایل ppt بکارگیری استاندارد حسابداری شماره (۲۳) حسابداری مشارکتهای خاص
نوع فایل
ppt
حجم فایل
389KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
330 بازدید
7,500 تومان 5,500 تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول

دانلود فایل جامع ppt استاندارد حسابداری شماره (۲۳) حسابداری مشارکتهای خاص

کاربران گرامی فایل حاضر کامل ترین و جامع ترین فایل پاورپوینت ppt استاندارد حسابداری شماره (۲۳) حسابداری مشارکتهای خاص می باشد. این فایل شامل ۳۰ اسلاید زیبا سودمند و قابل ویرایش می باشد و در غالب فرمت ppt تهیه شده است که هم اکنون آماده دانلود می باشد. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان واقع گردد .در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.

قسمتهایی از متن فایل:

استاندارد حسابداری شماره ۲۳ حسابدارى مشارکتهاى خاص‏

این استاندارد باید براى حسابدارى مشارکتهاى خاص شامل نحوه ارائه داراییها، بدهیها، درآمدها و هزینه‏ هاى مشارکت خاص در صورتهاى مالى هر یک از شرکاى خاص و سرمایه‏ گذاران، صرف‏نظر از نوع مشارکت خاص، بکار رود.

تعاریف برخی از اصطلاحات:

  • شریک خاص یکى از طرفهاى مشارکت خاص است که بر آن کنترل مشترک دارد.
  • سرمایه‏ گذار در مشارکت خاص یکى از طرفهاى مشارکت خاص است که بر آن کنترل مشترک ندارد.
  • واحد تجارى عبارت است از تشکلى قانونى یا قراردادى، اعم از ثبت‏ شده یا ثبت‏ نشده، یا هر شخص یا تشکلى که یک فعالیت اقتصادى را از جانب خود براى دستیابى به اهداف خاص اداره مى‏کند.

روش ارزش ویژه یک روش حسابدارى است که براساس آن سهم شریک خاص در واحد تجارى تحت کنترل مشترک ابتدا به بهاى تمام‏شده ثبت مى‏شود و پس از آن بابت تغییر در سهم وى از خالص داراییهاى واحد تجارى تحت کنترل مشترک تعدیل مى‏گردد. سهم شریک خاص از نتایج عملکرد واحد تجارى تحت کنترل مشترک در صورت سود و زیان منعکس مى ‏شود.

روش ارزش ویژه ناخالص نوعى روش ارزش ویژه است که به موجب آن سهم شریک خاص به تفکیک مجموع داراییها و مجموع بدهیهاى مشارکت خاص که تشکیل‏ دهنده مبلغ خالص سرمایه ‏گذارى وى است در ترازنامه و سهم وى از درآمدهاى عملیاتى مشارکت خاص در صورت سود و زیان منعکس مى‏ شود.

کنترل مشترک:

مشارکت در کنترل یک فعالیت اقتصادی به موجب یک توافق قراردادی است و تنها هنگامی وجود دارد که تصمیم‌گیریهای مالی و عملیاتی راهبردی مربوط به آن فعالیت، مستلزم اتفاق آرای اشخاص دارای کنترل مشترک (شرکای خاص) باشد.

مطالعه بیشتر

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.