دانلود پاورپوینت کلیات علم اقتصاد جمشید پژویان

دانلود پاورپوینت کلیات علم اقتصاد جمشید پژویان
نوع فایل
ppt
حجم فایل
3MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
299 بازدید
10,000 تومان 8,500 تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول

توضیح فایل:

دانلود پاورپوینت کلیات علم اقتصاد جمشید پژویان

دانشجویان و کاربران گرامی: فایلی که هم اکنون معرف حضور شماست پاورپوینت خلاصه کتاب کلیات علم اقتصاد جمشید پژویان ،فرهادخداداد کاشی،و یگانه موسوی است. هدف این پاورپوینت آشنا ساختن  دانشجویان با مکانیزم، عملکردها و ساختهای اقتصادی و نیز مطالعه نظریات و تئوری های گوناگون اقتصادی است.این پاورپوینت شامل ۲۵۱ اسلاید زیبا وسودمند است که درغالب فایل ppt تهیه و آماده دانلود می باشد. درصورت تمایل و نیاز می توانید این فایل سودمند را ازفروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید. 

هدفهای فصل اول درس:

هدف این  درس  آشنا ساختن  دانشجویانبا مکانیزم، عملکردها و ساختهای اقتصادیو  نیز مطالعه نظریات و تئوریهای گوناگون اقتصادی است.

هدف کلی:هدف کلی  فصل  اول  آشنایی دانشجویان با شکل گیری علم اقتصاد  و  تفکر  اصلی  مکاتب اقتصادی است.
هدفهای رفتاری:

۱- آشنایی با چگونگی شکل گیری علم  اقتصاد و استقلال آن از سایر علوم. ۲-آشنایی با علل پیدایش مکاتب مختلف اقتصادی ۳- بیان تفکر و نظرات مکاتب مختلف اقتصادی

تعریف علم اقتصاد
۱-تعاریف اولیه: علم اقتصاد تا اواسط قرن هجدهم در مرحله ی ابتدایی بود. در آن زمان، علم اقتصاد ترکیبی از مباحث سیاسی، اخلاقی، فلسفه و منطق به شمار می رفت. فلاسفه یونان باستان یعنی افلاطون و ارسطو اعقتاد داشتند که علم اقتصاد به عنوان هنر مدیریت خانواده است.علم اقتصاد تا جایگاه «اقتصاد سیاسی» پیشرفته و هدف آن اداره ثروت ملل و کشورها به شمار می رفت.
۲- تعاریف کلاسیک ها: اسمیت که پدر علم اقتصاد لقب گرفته، موضوع علم اقتصاد را تحقیق در ماهیت و علل ثروت ملل تعریف می کند. او همزمان اقتصاد را «علم ثروت» می نامد.
۳- تعاریف نئوکلاسیک ها: آلفرد مارشال اقتصاددان و معمار مکتب نئوکلاسیک، علم اقتصاد را به طرف مطالعه رفتار انسان سوق داده و سعی نمود از این بُعد، تعریف جامع تری از علم اقتصاد، ارایه دهد بطور کلی می توان گفت که به نظر او، اقتصاد از یک طرف، مطالعه ثروت است و از طرف دیگر بخشی از مطالعه فعالیت های اقتصادی انسان بشمار می رود.
۴- تعریف جدید: براین اساس «علم اقتصاد، علمی است که رفتار بشر را به عنوان رابط بین نیازهای نامحدود و عوامل تولید کیماب که موارد استفاده متعددی نیز دارند، مطالعه می کند». علم اقتصاد در این تعریف به تخصیص منابع کمیاب بین استفاده های مختلف آنها مربوط می شود.

مطالعه بیشتر

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.