دانلود کامل ترین و جامع ترین فایل pdf جزوه میکروبیولوژی مواد غذایی

دانلود کامل ترین و جامع ترین فایل pdf جزوه میکروبیولوژی مواد غذایی
نوع فایل
pdf
حجم فایل
2MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
328 بازدید
7,500 تومان 6,000 تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول

دانلود کامل ترین و جامع ترین فایل pdf جزوه میکروبیولوژی مواد غذایی

قابل توجه کاربران و دانشجویان عزیز و گرامی: فایلی که هم اکنون معرف حضور شماست جامع ترین و کامل ترین فایل pdf جزوه میکروبیولوژی مواد غذایی رشته های تغذیه، مهندسی شیمی گرایش صنایع غذایی، مهندسی کشاورزی گرایش علوم و صنایع غذایی می باشد. این فایل شامل ۱۲۷ صفحه می باشد و در غالب فرمت pdf تهیه شده و هم اکنون آماده دانلود است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل و نیاز می توانید این فایل ارزشمند و مفید را از فروشگاه سایت یوفایل با مناسب ترین قیمت خریداری و دانلود نمایید.

جزوه میکروبیولوژی مواد غذایی

فصل اول: میکروارگانیسمهای مهم در میکروبیولوژی مواد غذایی

میکروارگانیسمها (Taxonomy) طبقه بندی

در گذشته برای طبقهبندی میکروارگانیسمها و ویژگیهایی مانند مورفولوژی، واکنش رنگ، تشکیل اسپور، ساختمان آنتیژن، فعالیتهای بیوشیمیایی و حرکت استفاده میشود ولی در حال حاضر اساس تقسیمبندی جدید باکتریها ۱۶ میباشد. با SRNA 5 و SRNA میباشد. بنابراین اساس تاکسونومی جدید تجزیه (Molecular genetic) RNA پیشنهاد کرد که همه میکروارگانیسمها به سه دسته تقسیم شوند: Woege توجه به این موضوع
Eukaryots .1
Archaebacteria .2
prokaryote .3
نکته: پروکاریوتها دارای هسته مشخصی نمیباشند و شامل باکتریها و جلبکهای سبز- آبی میباشند ولی یوکاریوتها دارای هسته ی کاملاً مشخص میباشند.
گوانین سیتوزی- ن) در یک ) GC و روش تعیین درصد DNA-DNA hybridization نکته: روشهای دیگر تاکسونومی بیشتر باشد باکتری به حرارت مقاومتر میباشد و اگر دو میکروارگانیسم GC میباشد. هرقدر درصد DNA رشته میتوان باکتریهای گرم GC آنها کمتر از ۱۰ % باشد در یک دسته قرار میگیرند. براساس درصد GC اختلاف درصد تقسیم نمود.

طبقه بندی میکروارگانیسمها براساس منبع انرژی و کربن
اهمیت منبع کردن تاحدی است که براساس آن میکروارگانیسمها به دو دسته اصلی به نامهای هتروتروف و اتوتروف تقسیم بندی میشوند. هتروتروفها کربن سلولی را از ترکیبات آلی به دست میآورند. این گروه شامل کلیه قارچها، بیشتر باکتریها و پروتوزوآ ها است. برخی از جلبکها نیز در شرایط معین به صورت هتروتروف رشد میکنند. اتوتروفها کربن به دست میآورند. این گروه شامل جلبکها و تعداد اندکی باکتریها است.

مطالعه بیشتر

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.