دانلود pdf فصل هفتم درس آناتومی کاربردی بالینی (محتویات لگن)

دانلود pdf فصل هفتم درس آناتومی کاربردی بالینی (محتویات لگن)
نوع فایل
pdf
حجم فایل
7MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
38 بازدید
9,000 تومان 7,000 تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول

دانلود pdf  فصل هفتم درس آناتومی کاربردی بالینی (محتویات لگن)

قابل توجه کاربران و دانشجویان عزیز و گرامی: فایلی که هم اکنون معرف حضور شماست فایل جامع pdf فصل هفتم درس آناتومی کاربردی بالینی (محتویات لگن) برای رشته های تصویربرداری پزشکی می باشد. این فایل شامل ۶۷ صفحه جزوه تایپ شده بسیار مفید و سودمند می باشد. و در غالب فرمت pdf تهیه شده و هم اکنون آماده دانلود است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل و نیاز می توانید این فایل ارزشمند و مفید را از فروشگاه سایت یوفایل خریداری و دانلود نمایید.

دانلود pdf فصل هفتم درس آناتومی کاربردی بالینی (محتویات لگن)

لگن، قسمت تحتانی تنه و رابط بین تنه و اندام تحتانی می باشد. لگن استخوانی (Bony Pelvis) شامل استخوان های هیپ ۲ عدد، ساکروم ( ۱ عدد)، کوکسیکس ( ۱ عدد)، مفصل ساکرو ایلیاک، مفصل ساکرو کوکسیژئال و سمفیز پوبیس می باشد .

دو استخوان هیپ، در قدام با یکدیگر (تشکیل سمفیز پوبیس) و در خلف با استخوان ساکروم (تشکیل مفصل ساکرو ایلیاک ) مفصل می شوند.

حفره ی لگنی،(Pelvic Cavity) حاوی تخمدان ها، رحم، رکتوم، مثانه و کولون سیگموئید می باشد. لگن توسط دهانه ی دهانه ی لگنی قرار دارد) تقسیم می شود (لگن کاذب، بخشی از حفره ی شکمی را تشکیل داده و نسبت به لگن حقیقی، بزرگتر می باشد.

دیواره های لگن Pelvic Walls): لگن دارای ۴ دیواره یا جدار می باشد که عبارتند از:

الف) دیواره ی قدامی لگن Anterior Wall of Pelvic این دیواره، سطحی ترین دیواره ی لگن می باشد و توسط تنه ی استخوان های پوبیس، شاخ پوبیس و سمفیز پوبیس تشکیل می شود.

ب) دیواره ی خلفی لگن (Posterior Wall of Pelvic) این دیواره، وسیع ترین دیواره ی لگن می باشد و توسط استخو ان های ساکروم، کوکسیکس و عضلات پریفورمیس (Piriformis.m) تشکیل می شود.

پ) دیواره ی طرفی لگن :(Lateral Wall of Pelvic ) این دیواره، توسط استخوان های هیپ، لیگامان های سا کرو اسپاینوس Sacrospinous Ligament ساکروتوبروس Sacrotuberous Ligament) غشای ابتراتور و عضله ی اوبتراتور داخلی Interal Obturator.m) تشکیل می شود.

مطالعه بیشتر

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.