مقاله آسیب شناسی مراکز انتظامی در شهر ارومیه با تأکید بر پدافند غیر عامل با استفاده از TOPSIS

مقاله آسیب شناسی مراکز انتظامی در شهر ارومیه با تأکید بر پدافند غیر عامل با استفاده از TOPSIS
نوع فایل
pdf
حجم فایل
153KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
820 بازدید
6,500 تومان 5,000 تومان٪23 تخفیف

مقاله آسیب شناسی مراکز انتظامی در شهر ارومیه با تأکید بر پدافند غیر عامل با استفاده از TOPSIS

قابل توجه کاربران و دانشجویان عزیز و گرامی: فایلی که هم اکنون معرف حضور شماست جامع ترین و کامل ترین فایل pdf مقاله درباره آسیب شناسی مراکز انتظامی در شهر ارومیه با تأکید بر پدافند غیر عامل با استفاده از TOPSIS می باشد. این فایل شامل ۲۶ صفحه می باشد. و در غالب فرمت pdf تهیه شده و هم اکنون آماده دانلود است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل و نیاز می توانید این فایل ارزشمند و مفید را از فروشگاه سایت یوفایل خریداری و دانلود نمایید.

چکیده

سرانۀ فعلی مراکز نظامی و انتظامی، در شهر ارومیه، بر اساس جمعیت سال ۵۸۳۲۵۵ ۱۳۸۵ نفر ۲ را پیشنهاد داده / ۳ برای هر نفر میباشد، که طرح جامع، برای افق سال ۱۴۰۰ سرانۀ ۰۴ / بالغ بر ۰۴
است و این نشانگر تراز بالای کاربری مراکز نظامی و انتظامی نسبت به سایر کاربریهاست. مشکل عدم تعادل در کاربریهای نظامی در شهر ارومیه، زمانی بیشتر قابل درک میشود که به توزیع نامتعادل این کاربریها در سطح شهر و عدم التزام به منشوری مشخص در مکانگزینی آنها نیز توجه داشته باشیم.

روش تحقیق در این پژوهش، توصیفی، تحلیلی و علّی خواهد بود. موادی که در این آزمونها به کار گرفته میشوند، مشتمل بر نقشهها و یا آرشیوهای اطلاعاتی مربوط به معیارها و قیود محدودیتی هستند که در تعیین مطلوبیت مکانی برای مراکز انتظامی شهری به کار گرفته میشوند.
نتایج حاصل از کاربرد مدل تاپسیس، نقشۀ کلاسبندی شده از پهنههای مناسب برای اختصاص به مراکز انتظامی در شهر ارومیه میباشد.

در شهر ارومیه، بخاطر موقعیت ژئواستراتژیکی (نزدیکی به مرز دو کشور ترکیه و عراق) و تنوع قومی بالا و مرکزیت استانی عملیاتی یکی از شهرهای با پتانسیل بالا نسبت به مسائل جنگ و درگیری و آسیبهای ناشی از تهدیدات به شمار میرود که خود این مسائل، موجب ناپایداری امنیتی بسیاری در استان آذربایجان غربی و خصوصاً شهر ارومیه میگردد، که مراکز انتظامی به عنوان یک نهاد دولتی، در زمینۀ نظم بخشی به شهر، بایستی به این گونه نابسامانیها سامان دهد.

بر این اساس، به کارگیری سازوکارهای کارآمد، در آنالیز کردن این آسیبها و سازماندهی مکانی فضایی کاربریهای مختلف شهری، به خصوص مراکز انتظامی، یکی از ارکان کلیدی در این زمینه است. در
این میان، مکانیابی مناسب مراکز انتظامی، علاوه بر اینکه یکی از اصول پدافند غیر عامل میباشد.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.