پاورپوینت رفتار درمانی دیالکتیکی

پاورپوینت رفتار درمانی دیالکتیکی
نوع فایل
ppt
حجم فایل
222KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
289 بازدید
10,000 تومان 8,000 تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول

پاورپوینت رفتار درمانی دیالکتیکی

دانشجویان و کاربران گرامی : فایلی که اکنون معرف حضور شماست فایل جامع پاورپوینت رفتار درمانی دیالکتیکی می باشد. این فایل شامل ۴۱ اسلاید بسیار سودمند و با ارزش با کیفیت بسیار عالی و در قالب فرمت ppt تهیه شده است که هم اکنون آماده دانلود می باشد .امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت نیاز می توانید این فایل ارزشمند را با مناسب ترین قیمت از فروشگاه سایت یوفایل خریداری و دانلود نمایید.

پاورپوینت رفتار درمانی دیالکتیکی

دور نمایی از درمان :

—مارشال لینهان بنیان گذار رفتار درمانی دیالکتیکی است .

—برای افرادی که قصد کنترل هیجان های آشفته ساز را دارند بسیار موثر است .

—به تقویت توانایی افراد برای برخورد درست با ناراحتی می پردازد بدون اینکه کنترل خود را از دست بدهند یا دست به رفتار های مخرب بزنند .

—مهارت های اساسی : مهارت تحمل آشفتگی ، مهارت های توجه آگاهی ، مهارت های نظم بخشی هیجانی ، مهارت های ارتباط موثر

مفهوم دیالکتیک :

—لینهان (۱۹۹۳) معتقد است فهم زیر بنایی DBT حایز اهمیت است  ، چرا که تعیین کننده نگرش در مانگر به رنج بیمار است. اما چرا لینهان برای توضیح روش درمانی خود ،اصطلاح دیالکتیک را بکار برده است؟ وی مفهوم دیالکتیک را از هگل گرفته است.

در دیدگاه هگل ،دیالکتی « سیر اندیشه » است از طریق« تز » (وضع موجود)، « انتی تز»( وضع مقابل) و « سنتز » (وضع مجامع). در فلسفه هگل ، تز، ایجاب است و انتی تز ، سلب یا نفی ان، وسنتز ، نفی نفی، که عبارت است از حفظ نتایج صحیحی از تقابل دو مقدمه ی پیشین ناشی می شود.

به معنا ی دیگر، لینهان معتقد است که اصطلاح دیالکتیک به این عقیده  اشاره دارد که  حقیقت، نتیجه ی تنش دایمی بین اهداف یا موضوعات مختلف است.هر اتفاقی- که تز نامیده می شود- گرایشی به تولید یک نیروی مخالف خود دارد. (که آنتی تز نامیده می شود) و تضاد میان اهداف و اندیشه ها از طریق خلق یک اتفاق جدید (که سنتز نامیده می شود) ، بر طرف خواهد شد ( لینهان و دکستر –مازا۲۰۰۸)

مطالعه بیشتر

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.