جزوه تصمیم گیری چند معیاره MCDM

جزوه تصمیم گیری چند معیاره MCDM
نوع فایل
pdf
حجم فایل
683KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
35 بازدید
9,000 تومان 6,800 تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول

جزوه تصمیم گیری چند معیاره MCDM

قابل توجه کاربران و دانشجویان عزیز و گرامی: فایلی که هم اکنون معرف حضور شماست فایل جامع pdf جزوه تصمیم گیری چند معیاره MCDM برنامه ریزی آرمانی Goal Programming استاد :آقای دکتر جوادیان می باشد. این فایل شامل ۳۵ صفحه جزوه تایپ شده بسیار مفید و سودمند می باشد. و در غالب فرمت pdf تهیه شده و هم اکنون آماده دانلود است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل و نیاز می توانید این فایل ارزشمند و مفید را از فروشگاه سایت یوفایل خریداری و دانلود نمایید.

جزوه تصمیم گیری چند معیاره MCDM

در یک مسئله برنامه ریزی خطی، می توان اهداف سازمان را در قالب یک هدف عمده مثلا حداکثر کردن کل سود و یا حداقل کردن کل هزینه ها، خلاصه نمود. اما در دنیای واقعیات، همیشه چنین نیست.

در حقیقت، به تفصیلی که بحث خواهیم کرد، مطالعات انجام شده نشان می دهد که مدیریت شرکتهای بزرگ هم خود را صرف هدفهای دیگر نظیر تامین سود پایدار، افزایش (یا حداقل حفظ) سهم در بازار فروش، تنوع محصولات، تثبیت قیمت ها، ارتقاء روحیه کارکنان، کنترل شرکت توسط افراد یک خانواده و بالاخره بالا بردن وجهه شرکت نیز نموده اند.

برنامه ریزی آماری، راه حرکت همزمان به سوی چندین هدف را نشان می دهد. مبنای کار چنین است که برای هر کدام از هدفها، عدد مشخصی به عنوان آرمان تعیین و تابع هدف مربوط به آن فرموله می گردد.

آنگاه جوابی جستجو می شود که مجموع (وزنی) انحراف هر هدف نسبت به آرمانی که بازای همان هدف تعیین شده است را حداقل نماید.

از آنجا که تحقق همزمان همه این آرمانها مقدور نیست، لذا ضروری است که عبارت تا حد امکان دستیابی به هدفها تعریف شود. در ساده ترین حالت، موقعی که انحراف از آرمانهای تعیین شده در هر دو جهت دارای اهمیت یکسانی باشد، می توان تابع هدف تلفیقی برنامه ریزی آرمانی را به شرح زیر فرموله کرد ….

مطالعه بیشتر

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.