دانلود تحقیق بررسی کاربردی تعلیق مجازات در حقوق جزا و رویه محاکم ایران

دانلود تحقیق بررسی کاربردی تعلیق مجازات در حقوق جزا و رویه محاکم ایران
نوع فایل
pdf
حجم فایل
763KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
799 بازدید
6,000 تومان 4,000 تومان٪33 تخفیف

دانلود تحقیق بررسی کاربردی تعلیق مجازات در حقوق جزا و رویه محاکم ایران

قابل توجه کاربران و دانشجویان عزیز و گرامی: فایلی که هم اکنون معرف حضور شماست جامع ترین و کامل ترین فایل pdf تحقیق  بررسی کاربردی تعلیق مجازات در حقوق جزا و رویه محاکم ایران می باشد. این فایل شامل ۱۸ صفحه می باشد. و در غالب فرمت pdf تهیه شده و هم اکنون آماده دانلود است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل و نیاز می توانید این فایل ارزشمند و مفید را از فروشگاه سایت یوفایل با مناسب ترین قیمت خریداری و دانلود نمایید.

تحقیق بررسی کاربردی تعلیق مجازات در حقوق جزا و رویه محاکم ایران

نویسنده: محمد نسل، غلامرضا؛

امروزه، تعلیق اجرای مجازات، به عنوان یکی از مجازات‌های جایگزین یا مجازات‌های بینابینی، مطرح است.برای اجرای تعلیق مراقبتی، بسیاری از کشورها با ایجاد نهادهای اجتماعی مناسب، قدم‌های مؤثری را در راه اصلاح بزهکاران غیرخطرناک برداشته‌اند.

در کشور ما نیز از اوایل قرن حاضر ایده تعلیق مجازات در قوانین جزایی نمود پیدا کرد.لیکن متأسفانه علی‌رغم گذشت هشت دهه از تاریخ تصویب آن، هیچ نهاد متناسبی برای ساماندهی و نظارت بر امر تعلیق مجازات به وجود نیامده است.

این کمبود در عمل دادگاه‌ها را به صدور قرارهای ساده متمایل کرده و نوعا در قضات اشتیاقی برای صدور تعلیق مراقبتی مشاهده نمی‌شود.متأسفانه رویه قضایی کشور ما با نهاد تعلیق مجازات، برخورد جدی ندارد و در عمل از آن صرفا به عنوان یکی زا روش‌های تخفیف مجازات، استفاده می‌کند و بر این اساس حساسیت لازم در قضات برای رعایت شرایط قانونی تعلیق، مشاهده نمی‌شود.به نظر می‌رسد که راه حل این مشکل، بویم سازی روش‌های رایج در سایر کشورها و تأسیس نهادهای لازم در این زمینه است.

خلاصه ماشینی:

“شروط راجع به آینده محکوم عبارتند از: ۱/۳:تعهد به زندگی شرافتمندانه و فاصله گرفتن از ارتکاب جرم در زمان تعلیق ۲/۳:تعهد به تبعیت از دستورات دادگاه، (از تعلیق‌های مراقبتی توأم با آزمایش) شروط راجع به جرایم ارتکابی قانون‌گذار در همه جرایم اجازه تعلیق اجرای مجازات را به دادگاه نداده است بلکه به دلیل طبیعت ناخوشایند برخی از جرایم و اهیمت آنها در روند زندگی اقتصادی کشور یا خطرات این جرایم برای جامعه به موجب ماده ۳۰ قانون مجازات اسلامی برخی از جرایم را از شول تعلیق خارج کرده است. ۱-احراز وجود شرایط تعلیق:از آنجا که صدور قرار تعلیق اجرای مجازات منوط به وجود شرایطی می‌باشد، لذا دادگاه باید احراز نماید که شرایط مذکور در مورد محکوم علیه خاص موجود می‌باشد یا خیر؟

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.