دانلود جامع ترین فایل pdf جزوه آموزشی دیالیز

دانلود جامع ترین فایل pdf جزوه آموزشی دیالیز
نوع فایل
pdf
حجم فایل
445KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
487 بازدید
5,000 تومان 3,500 تومان٪30 تخفیف

دانلود جامع ترین فایل pdf جزوه آموزشی دیالیز

قابل توجه کاربران و دانشجویان عزیز و گرامی: فایلی که هم اکنون معرف حضور شماست جامع ترین و کامل ترین فایلpdf  جزوه آموزشی دیالیزمی باشد. این فایل شامل ۱۱ صفحه می باشد. و در غالب فرمت pdf تهیه شده و هم اکنون آماده دانلود است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل و نیاز می توانید این فایل ارزشمند و مفید را از فروشگاه سایت یوفایل با مناسب ترین قیمت خریداری و دانلود نمایید.

جزوه آموزشی دیالیز

دیالیز
اگر کلیه ها دچار اختلال و نارسایی شوند از دستگاه کلیه ی مصنوعی برای خارج کردن مواد زائدخونی الزامی است که به این فرآیند دیالیز می گویند . طی دیالیز خون بدن فر بیمار از طریق لوله
ای که در دست فرد است به لوله ی نازکی که در مخزنی از مایع استریل قرار گرفته تلمبه میشود . مواد زائد از طریق لوله از بدن خارج شده و خون تصفیه شده به بدن باز می گردد .

دستگاهدیالیز دقیقا شبیه دو رگ اصلی کلیه عمل می کنند که یک لوله همانند سرخرگ کلیوی خون تصفیه نشده ی بدن را وارد کلیه می کند و لوله ی دیگر خون تصفیه شده را همانند سیاهرگ کلیه به بدن باز می گرداند . برای اینکه سطح مواد زائد به حد خطرناکی نرسد این کار چند بار در هفته انجام می شود و برای تمام طول عمر ادامه دارد . دیالیز به ۲ نوع دیالیز خونی و دیالیز صفاقی تقسیم بندی می شود.

در هر دستگاه دیالیز ۳ قسمت اصلی داریم که شامل موارد زیر است :
.۱ دیالیزر (Dialyzer) : در حقیقت صافی های دیالیز هستند که درابتدا از جنس سلولز بود .جنس دیالیزر باید به گونه ای باشد که موجب تحریک سیستم ایمنی بدن بعد از تماس خونی با آن نشود و اکثر دیالیزرها یا به صورت Plate و یا به صورت Holofiber هستند که بیشترین نوع آن Holofiber است که به صورت لوله های مولین اند که سوراخی در داخل آن وجود دارد که در یک قسمت خون جریان داده می شود و در قسمت دیگر آب دیالیز جریان دارد که معمولاً جریان اینها خلاف جهت یکدیگر است . دیالیزرهای سلولزی باعث واکنش ایمنی در بدن می شود و مناسب نیستند ….

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.