دانلود جامع ترین فایل pdf جزوه آموزش نحوه انجام محاسبات باند تحلیل مؤلفه

جزوه وخلاصه کتاب
نوع فایل
pdf
حجم فایل
1MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
557 بازدید
7,000 تومان 5,500 تومان٪21 تخفیف

دانلود جامع ترین فایل pdf جزوه آموزش نحوه انجام محاسبات باند تحلیل مؤلفه

قابل توجه کاربران و دانشجویان عزیز و گرامی: فایلی که هم اکنون معرف حضور شماست جامع ترین و کامل ترین فایل pdf جزوه آموزش نحوه انجام محاسبات باند تحلیل مؤلفه می باشد این فایل شامل ۲۵ صفحه می باشد. و در غالب فرمت pdf تهیه شده و هم اکنون آماده دانلود است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد .در صورت نیاز می توانید این فایل ارزشمند و مفید را از فروشگاه سایت یوفایل با مناسب ترین قیمت خریداری و دانلود نمایید.

نحوه انجام محاسبات باند تحلیل مؤلفه

در تصاویر ماهواره ای معمولاً همبستگی (از خیلی کم تا خیلی شدید) بین باندهای چند طیفی به خصوص باندهای مجاور وجود دارد.  روش PCA  به تحلیل چند متغییره ای مربوط می‌گردد که می‌توان آن را برای انتقال یک سری تصاویر چند طیفی به ترتیبی به کار برد که مؤلفه  های جدید با یکدیگر همبستگی نداشته باشند و به شکلی مرتب می‌گردند که بتوانند اختلاف های تصاویر را توصیف نمایند. بدین ترتیب این مؤلفه ها، اختلافات ذاتی باندهای اصلی را به صورت آماری و فشرده نشان می‌دهند.

در واقع PCA روشی آماری است که برای کاهش داده های زائد و اضافه به کار میرود و اطلاعات چندین باند را به تعداد اجزای کمتری تبدیل می کند. با این کار شما نقشه های با اطلاعات کامل و خلاصه دارید. و تحلیل بر روی این تصاویر جدید ، دقیقتر از تحلیل با تصاویر خام شما است. همچنین از وقت و هزینه کار بسیار می کاهد.  معمولا تصویر اولی که توسط این روش به دست میاید ۸۰/۰ اطلاعات را در خود جمع آوری نموده)دقیقترین تصویر (و تصاویر بعدی به ترتیب اطلاعات کمتری دارند. با توجه به وارریانس اطلاعات در مؤلفه ها و منحصر بودن اطلاعات در هر مؤلفه می توان از این روش جهت بازیابی و کشف تغییرات استفاده نمود.

هنگامی که بیش از دو باند وجود داشته باشد انتقال محورهای مؤلفه های اصلی پیچیده تر است که با در نظر گرفتن ماتریس واریانس- کواریانس که اجزای آن بیانگر واریانس و کواریانس بین دو باند I و باند J تصویر می‌باشند می توان ارزش های آن را به دست آورد (دستجردی، ۱۳۸۲).

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.