دانلود جامع ترین فایل pdf جزوه اخلاق خانواده تالیف زهرا آیت اللهی

جزوه وخلاصه کتاب
نوع فایل
pdf
حجم فایل
3MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
804 بازدید
9,000 تومان 7,500 تومان٪17 تخفیف

دانلود جامع ترین فایل pdf جزوه اخلاق خانواده تالیف زهرا آیت اللهی

قابل توجه کاربران و دانشجویان عزیز و گرامی: فایلی که هم اکنون معرف حضور شماست جامع ترین و کامل ترین فایل pdf  جزوه اخلاق خانواده تالیف زهرا آیت اللهی می باشد. این فایل شامل دوجزوه و ۱۵۲ صفحه می باشد. و در غالب فرمتpdf تهیه شده و هم اکنون آماده دانلود است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل و نیاز می توانید این فایل ارزشمند و مفید را از فروشگاه سایت یوفایل با مناسب ترین قیمت خریداری و دانلود نمایید.

جزوه اخلاق خانواده تالیف زهرا آیت اللهی

علم اخلاق عبارت است از فنى که پیرامون ملکات انسانى بحث مى‏کند، ملکاتى که مربوطبه قواى نباتى و حیوانى و انسانى اوست، به این غرض بحث میکند که فضائل آنها را از رذائلش‏جدا سازد و معلوم کند کدام یک از ملکات نفسانى انسان خوب و فضیلت و مایه کمال اوست، وکدامیک بد و رذیله و مایه نقص اوست، تا آدمى بعد از شناسائى آنها خود را با فضائل بیاراید، و از رذائل دور کند و در نتیجه اعمال نیکى که مقتضاى فضائل درونى است، انجام دهد تا دراجتماع انسانى ستایش عموم و ثناى جمیل جامعه را بخود جلب نموده، سعادت علمى و عملى ‏خود را به کمال برساند.

اخلاق خانواده یکی از شاخه‌های اخلاق است و اسلام نیز با توجه ویژه ای که به بنیان خانواده به عنوان برترین بنیان در اسلام(مطابق حدیث نقل شده از پیامبر) نموده است تعالیم بسیاری در این مورد دارد.

 اصل مکمل بودن: زن و مرد مکمل یکدیگر هستند. با مراعات این اصل اگر کوتاهی و یا نقصی در منش و شخصیت و نوع ارتباطات رفتاری و عاطفی مشاهده گردد با صبر و شکیبایی اصل تفاوت و مکمل بودن به اصلاح و تکمیل شخصیت یکدیگرپرداخته تا از زندگی بهتر بهرمند گردند .

 اصل تعاون : همکاری و تعاون از اصول مهم حاکم بر خانواده است.این همکاری گاهی درون خانوادگی یا برون خانوادگی است.با چنین اصلی زنان با ایثار و قناعت و تحمل مشکلات زندگی و مردان با یاری رسانی به همسرذر زندگی مشترک تجلی پیدا میکند.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.