دانلو فایل pdf جزوه فصل دوم کتاب ترمودینامیک خواص ماده خالص ون وایلن

دانلو فایل pdf جزوه فصل دوم کتاب ترمودینامیک خواص ماده خالص ون وایلن
نوع فایل
pdf
حجم فایل
958KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
360 بازدید
8,000 تومان 6,500 تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول

دانلود جامع ترین فایل pdf جزوه فصل دوم کتاب ترمودینامیک تالیف ون وایلن

دانشجویان و کاربران گرامی فایل حاضر کامل ترین و جامع ترین فایل pdf جزوه فصل دوم کتاب ترمودینامیک خواص ماده خالص تالیف ون وایلن می باشد. این فایل شامل ۳۲ صفحه می باشد و در غالب فرمت pdf تهیه شده است که هم اکنون آماده دانلود می باشد. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان واقع گردد .در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.

خواص ماده خالص: ۲-۱ ) ماده ی خالص ۱

آب) – Co2 . He . N) ماده ای که دارای ترکیب شیمیایی یکسان باشد را ماده ی خالص گویند. یک ماده ی خالص یک عنصر و یا یک ترکیب شیمیایی منفرد نیست. مخلوطی از عناصر و یا ترکیبات
شیمیایی نیز تا زمانی که همگن باقی بمانند یک ماده خالص را تشکیل میدهند.(هوا یک ماده خالص است). مخلوطی از دو یا چند فاز از یک مادهی خالص تا زمانی که ترکیب شیمیایی آن در تمام فازها یکسان باقی بماند مادهای خالص خواهد بود. (مثلاً مخلوطی از یخ و آب یک مادهی خالص را تشکیل میدهند).
اما مخلوطی از هوای گازی شکل و هوای مایع یک مادهی خالص را تشکیل نمیدهند. زیرا ترکیب شیمیایی این دو با هم متفاوت میباشد. و این به دلیل وجود عناصر مختلفی است که در هوا وجود دارند و در فشارهای خاصی دارای دماهای میعان متفاوتی هستند.

فاز ۱

یک فاز به عنوان یک آرایش مولکولی مجزا که همه جا یکنواخت می باشد و می توان آن را از دیگر آرایش ها، با سطوح مرزی مشخصی به سادگی جدا کرد تعریف می شود.
سرعت ارتعاش مولکول ها درجامدات به دما بستگی دارد.هنگامی که یک جامد به مایع تبدیل شود فواصل بین مولکولها معمولاً کمی افزایش مییابد (باستثناء آب) در گازها، مخصوصاً در چگالی های کم، نیروهای بین مولکولی بسیار کوچک است و تنها تأثیر متقابل بین مولکول ها برخورد آنها با یکدیگر می باشد.

مطالعه بیشتر

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.