دانلود جزوه متالورژی پودر دکتر مرتضی تمیزی فر

دانلود جزوه متالورژی پودر دکتر مرتضی تمیزی فر
نوع فایل
pdf
حجم فایل
4MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
186 بازدید
10,000 تومان 8,000 تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول

دانلود جزوه متالورژی پودر دکتر مرتضی تمیزی فر

دانشجویان و کاربران گرامی : فایلی که اکنون معرف حضور شماست فایل جامع pdf جزوه متالورژی پودر دکتر مرتضی تمیزی فر و امید عابدینی و مجید رهگذر می باشد. این فایل ۱۰۹ صفحه جزوه بسیار با کیفیت و عالی می باشد و در قالب فرمت pdf تهیه شده است که هم اکنون آماده دانلود می باشد .امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت نیاز می توانید این فایل ارزشمند را با مناسب ترین قیمت از فروشگاه سایت یوفایل خریداری و دانلود نمایید.

جزوه متالورژی پودر دکتر مرتضی تمیزی فر

مقدمه
متالورژی پودر ۱ دانش شناخت و بکارگیری فناوری های تولید و شکل دهی پودرها است و جذابیت آن از قابلیتش برای فرایند« تبدیل مستقیم پودر به قطعه نهایی ناشی می شود، اما بهترین تعریف برای متالورژی پودر شاید در مقایسه آن با حاصل گردد. در ریخته گری، فلز یا آلیاژ ذوب و سپس در قالب ریخته می شود. محصول ریخته گری میتواند » ریخته گری بصورت یک قطعه با شکل معین و یا یک شمش باشد که با نوردکردن ۲ ، آهنگری ۳ ، روزنرانی ۴ ، کشش ۵ ، تراشکاری ۶ و سایر عملیات میتوان چنین شمشی را به قطعات کارشده تبدیل کرد. این در حالی است که ماده اولیه در متالورژی پودر بجای مذاب فلز، ذرات ریز فلزی است. بنابراین مراحل اصل روش متالورژی پودر مشتمل بر تولید پودر و منسجم سازی پودر خواهدبود.

مراحل رایج برای تولید قطعات از پودر شامل مخلوط کردن پودر با مواد افزودنی ۷ و پرسکردن آن در قالب محکم جهت تولید قطعه فشرده شده و سپس تفجوش ۸ نمودن آن است. در هنگام تفجوشی قطعه تا دمایی کمتر از نقطه ذوب فلز یا آلیاژ گرم می شود تا خواص فیزیکی، مکانیکی و شیمیایی مطلوب بدست آید. طی فرایند منسجم سازی )فشرده سازی مثل متالورژی ذوب میتوان قطعه ای به شکل نهایی تولید کرد که معادل همان قطعه ریختگی و یا شمش ریختگی میباشد که این شمش را نیز می توان طی عملیات شکل دادن به قطعه نهایی تبدیل نمود.

مطالعه بیشتر

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.