دانلود pdf آیین دادرسی مدنی دوره بنیادین جلد اول دکتر شمس

دانلود pdf آیین دادرسی مدنی دوره بنیادین جلد اول دکتر شمس
نوع فایل
pdf
حجم فایل
7MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
3004 بازدید
12,000 تومان 10,000 تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول

توضیح فایل:

دانلود pdf آیین دادرسی مدنی دوره بنیادین جلد اول دکتر شمس

قابل توجه کاربران و دانشجویان محترم: فایل حاضر آئین دادرسی مدنی دوره بنیادین جلد اول در سه بخش ۱ و ۲ و ۳ دکتر شمس فایل بسیار ارزشمند و مفید جهت ازمون ارشد و وکالت و قضاوت می باشد. این فایل شامل بخش اول سازمان قضایی ایران بخش دوم دعوا، شرایط اقامه و انواع آن ،و بخش سوم صلاحیت مراجع حقوقی و اختلاف در صلاحیت  می شود که در ۱۹۱ صفحه اسکن شده در قالب فرمت pdf برای سهولت مطالعه و دسترسی شما عزیزان تهیه و در دسترس قرار داده شده است . امید واریم که سودمند بوده و مورد استفاده واقع گردد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت یوفایل خریداری و دانلود نمایید.

آیین دادرسی مدنی دوره بنیادین جلد اول دکتر شمس

تعریف آیین دادرسی مدنی

به دست دادن تعریفی از آیین دادرسی مدنی در بدو امر ساده و سهل به نظر می رسد؛ آیین دادرسی مدنی  رشته ای از علم حقوق است که به شیوه رسیدگی به دعاوی و اختلافات خصوصی بین افراد می پردازد.

آیین دادرسی مدنی، قواعدی است که اصحاب دعوا اعم از خواهان و خوانده، قضات محاکم و اشخاص وابسته به آنها در امر قضا، در جریان دادرسی از آغاز تا فرجام رسیدگی دادگاه و صدور حکم باید رعایت کنند.

به بیانی دیگر آیین دادرسی مدنی، قواعدی است که اصحاب دعوا اعم از خواهان و خوانده، قضات محاکم و اشخاص وابسته به آن‌ها در امر قضا، در جریان دادرسی از آغاز تا فرجام رسیدگی دادگاه و صدور حکم باید رعایت کنند.

منظور از اشخاص وابسته به دستگاه قضایی، مدیران دفاتر، مأمورین اطلاع و اجرای احکام، وکلاء، کارشناسان و مترجمین رسمی هستند.

آیین دادرسی مدنی چهره های گوناگون و گاه متضادی را به خود گرفته، به نحوی که در شناخت این رشته از علم حقوق نمی توان به آن از یک منظر نگریست و تک بعدی دیدن این رشته موجب بروز بزرگترین آفت ها در میزان کارآیی و روند پیشرفت نظام دادرسی شده است.

آئین دادرسی گاهی حقوق شکلی خوانده می‌شود و دربرابر حقوق ماهوی قرار داده می‌شود. منظور از این اصطلاح اینست که قوانین ماهوی وجود حق را مشخص می‌کنند، اما آئین دادرسی به شکل و روش اثبات و اجرای این حق می‌پردازد.

مطالعه بیشتر

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.