دانلود خلاصه کتاب روانشناسی راهنمایی و مشاوره نوشته نیلا آخوندی

دانلود خلاصه کتاب روانشناسی راهنمایی و مشاوره نوشته نیلا آخوندی
نوع فایل
pdf
حجم فایل
879KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
528 بازدید
9,000 تومان 7,800 تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول

دانلود خلاصه کتاب روانشناسی راهنمایی و مشاوره نوشته نیلا آخوندی

دانشجویان و کاربران گرامی : فایلی که اکنون معرف حضور شماست فایل جامع pdf خلاصه کتاب روانشناسی راهنمایی و مشاوره نوشته نیلا آخوندی می باشد. این فایل شامل ۸۴ صفحه می باشد و در قالب فرمتpdf تهیه شده است . امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت نیاز می توانید این فایل ارزشمند را با مناسب ترین قیمت از فروشگاه سایت یوفایل خریداری و دانلود نمایید.

خلاصه کتاب روانشناسی راهنمایی و مشاوره نوشته نیلا آخوندی

فصل اول: روانشناسی مشاوره و راهنمای ی
در ابتدا از راهنمایی و مشاوره برای کمک به انتخاب شغل و سپس برای یاری رساندن به دان شآموزان استفاده شد .
راهنمایی و مشاوره، یکی از شاخههای علوم انسانی است و علم نمیتواند با اندرز دادن و نصیحت کردن، یکسان تلقی شود . در آموزش و پرورش منظور از راهنمایی، راه نمودن و کمک به مراجع است تا بتواند نقاط ضعف و تواناییهای خود را درتمامی جنبه ها از جمله هوشی، عقلانی، اجتماعی و عاطفی را شناخته و آنها را شکوفا سازد .
راهنمایی از روی اجبار و یا اکراه نیست، بلکه با اختیار و قدرت انتخاب همراه است و نمیتواند با دستور دادن، تلقین کردن و یا حتی موعظه کردن مترادف تلقی شود.

تعاریف راهنمایی:
۱. کمک و یاری منظمی است به فرد و دریافتن استعدادها، کمبودها، شناخت خویشتن و حل مسائل است که از جمله آنها می تواند کمک به انتخاب رشته تحصیلی باشد .
۲ . مجموعه فعالیتهای منظم و سازمان یافته ای است که به منظور حداکثر استفاده از تواناییهای بالقوه در طول زندگی بر روی فرد اعمال می شود.
۳ . کوشش انسانی برای ایجاد حداکثر توافق ممکن بین خصوصیت فرد مورد راهنمایی و مقتضیات فعالیتی )تحصیلی یا حرفها ی است که به آن مشغول خواهد شد .
۴. عبارت است از کمک به فرد برای طی صحیح روند رشد .
۵. منحصر و محدود به یک جنبه از زندگی و رشد نیست بلکه موارد متعددی از جمله توجه به رشد بدنی و روانی، مشکلات تحصیلی، انتخاب شغل و حرفه مناسب، مسائل و مشکلات فردی و اجتماعی فرد، در حیطه راهنمایی است .

مطالعه بیشتر

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.