دانلود خلاصه کتاب روان شناسی بالینی کودک

جزوه وخلاصه کتاب
نوع فایل
pdf
حجم فایل
861KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
656 بازدید
9,500 تومان 8,000 تومان٪16 تخفیف

دانلود خلاصه کتاب روان شناسی بالینی کودک 

دانشجویان و کاربران گرامی : فایلی که اکنون معرف حضور شماست فایل جامع pdf خلاصه کتاب روان شناسی بالینی کودک دکتر رضا پور حسین دانشگاه تهران ۱۳۸۸-۱۳۹۰-۱۳۹۳ می باشد. این فایل شامل ۷۳ صفحه می باشد که در قالب فرمت pdf  شده است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را با مناسب ترین قیمت از فروشگاه سایت یوفایل خریداری و دانلود نمایید.

خلاصه کتاب روان شناسی بالینی کودک 

قسمتهایی از متن فایل:

روان شناسی بالینی کودک، شاخه ای از روان شناسی بالینی است که همان وظایف روان شناسی بالینی را برای وهله کودکی بر عهده دارد. از آنجا که کودکی، دارای ماهیتی مستقل از بزرگسالی است و به تعبیر پیاژه، کودک مینیاتور بزرگسالی نیست؛ نمی توان روان شناسی بالینی کودک را مینیاتوری از روان شناسی بالینی بزرگسال قلمداد نمود.

بلکه کار با کودک، وارسی وی و مداخله در رفتار آن بسیار پیچیده و مستلزم شناخت دقیق دنیای کودکی است. بهعبارت دیگر، اصول ومنطق نظری در گستره روان شناسی بالینی کودک با گستره بزرگسالی متفاوت است. یعنی نمی توان نسخه های بزرگسالی را باکمی کوچک نمایی، برای کودکان تجویز نمود. به عنوان مثال، بررسی حالات اضطرابی در کودکان و بزرگسالان متفاوت است. ممکن است اضطراب کودکی، دقیقا یک ویژگی تحولی دریکی ازوهله های تحولی باشد که با افزایش سن، ازبین برود ویا واکنشی به یک موقعیت باشدکه برای بزرگسالان، آن موقعیت استرس آور نباشد.

به همین دلیل برای درمانگری در گستره کودکی، روان شناس بالینی نیازمند دانش تحولی و نگرش تحولی نگری می باشد. براین اساس، روان شناسی بالینی کودک عبارت از وارسی دقیق، تشخیص
و مداخله در رفتار و جنبه های نابهنجار روان شناختی کودک و مبتنی بر ویژگیهای سنی و تحولی او می باشد.

رویکردهای بنیادین
درباره روان شناسی بالینی کودک ، دو روی آورد )رویکرد( وجود دارد. رویکرد اول، “جزئی سازی” و تشخیص مسایل ومشکلات کودکی براساس طبقه بندی های رایج روانپزشکی است. در رویکرد جزئی نگر، روان شناسی بالینی تنها در حوزه نابهنجاری فعالیت می کند و ضمن وارسی نشانگان بیماری، مراجع را در یک یا چند مقوله طبقه بندی رایج روانپزشکی مثل DSM ، جایگزین می کند. طبیعی است طرح اصلاح رفتار و درمانگری نیز بر اساس طبقه بندی مذکور ارائه می شود.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.