دانلود فایل جامع جزوه ترمودینامیک شیمیایی مهندس روزا ویژه کنکور سراسری

جزوه وخلاصه کتاب
نوع فایل
pdf
حجم فایل
3MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
595 بازدید
7,000 تومان 5,000 تومان٪29 تخفیف

دانلود فایل جامع جزوه ترمودینامیک شیمیایی مهندس روزا ویژه کنکور سراسری

قابل توجه کاربران و دانشجویان عزیز و گرامی: فایلی که هم اکنون معرف حضور شماست جامع ترین و کامل ترین فایل pdf جزوه ترمودینامیک شیمیایی مهندس روزا همراه با سوالات تستی ویژه کنکور سراسری می باشد. این فایل شامل ۷۵ صفحه می باشد و در غالب فرمت pdf تهیه شده و هم اکنون آماده دانلود است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل و نیاز می توانید این فایل ارزشمند و مفید را از فروشگاه سایت یوفایل با مناسب ترین قیمت خریداری و دانلود نمایید.

جزوه ترمودینامیک شیمیایی مهندس روزا ویژه کنکور سراسری

ترمودینامیک : علم مطالعه ی تبادل انرژی )یا گرما( و راههای انتقال آنها را گویند. و اگر این تبادل در واکنشهای شیمیایی بحث شود ترموشیمی یا گرماشیمی میگویند.
ترموشیمی )گرماشیمی( : مطالعهی کمی و کیفی انرژی گرمایی مبادله شده طی واکنشهای شیمیایی، تغییر انرژی گرمایی و تاثیر انرژی گرمایی که بر حالت ماده دارد. موضوع هایی هستند که در شاخهای از شیمی بررسی میشوند که ترموشیمی )گرماشیمی نامیده شده است.
نکته( ترموشیمی اثر انرژی گرمایی بر سرعت واکنش را بررسی نمیکند و این کار از وظایف سینتیک شیمیایی است. انرژی گرمایی و ذرههای سازندهی ماده :
هر جسم در حال حرکت دارای انرژی جنبشی است. چون ذره های سازندهی ماده اتمها، یونها و مولکولها پیوسته و به طور نامنظم در جنب وجوش هستند. پس همه ی مواد دارای انرژی جنبشی می باشند و انرژی آنها مجموع انرژی ذره های سازندهی آنها است.

نکته( به مجموع انرژهای جنبشی ذرههای سازندهی یک ماده، انرژی گرمایی یا گرمای آن ماده میگویند.
نکته( انرژی گرمایی به تعداد ذرههای سازندهی ماده بستگی دارد و هر چه این تعداد بیشتر باشد، مجموع انرژیهای جنبشی یا همان انرژی گرمایی ماده بیشتر است.
مواد با گرم شدن انرژی میگیرند انرژی جذب شده میان ذرهها توزیع شده و باعث افزایش سرعت آنها میشود. بنابراین دمای جسم بالا میرود.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.