دانلود فایل جامع pdf جزوه آموزشی مقدمه ای بر تظاهر و بیان ژن

دانلود فایل جامع pdf جزوه آموزشی مقدمه ای بر تظاهر و بیان ژن
نوع فایل
pdf
حجم فایل
119KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
482 بازدید
5,500 تومان 4,000 تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول

دانلود فایل جامع pdf جزوه آموزشی مقدمه ای بر تظاهر و بیان ژن

دانشجویان و کاربران گرامی فایل حاضر کامل ترین و جامع ترین فایل pdf جزوه آموزشی مقدمه ای بر تظاهر و بیان ژن می باشد. این فایل شامل ۱۰ صفحه می باشد و در غالب فرمت pdf تهیه شده است که هم اکنون آماده دانلود می باشد. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان واقع گردد .در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.

استفاده سلولی از اطلاعات ژنتیکی

کلیات :

یک ژن ناحیه خاصی ازDNA است، تکه خاصی از نوکلئوتیدها با طول مشخص، که حاوی اطلاعات  لازم برای ساخت یک پروتئین ویژه است. سلول ها هزاران نوع پروتئین متفاوت می سازند و هرسلول به DNA دارای هزاران ژن گوناگون است. بیان ژن فرایندی است که طی آن اطلاعات موجود در پروتئین تبدیل می شود.

برای ساخت یک پروتئین معین، سلول در آغاز از اطلاعات موجود در یک ژن خاص به منظور هدایت استفاده می کند. این فرایند را رونوشت برداری RNA و ارایه اطلاعات به مولکولی تک رشته ای به نام از نظر ساختاری شبیه یکدیگر هستند و هردو RNA و DNA یا نسخه برداری ۱ گویند. مولکولهای RNA برای ذخیره اطلاعات از الفبای چهار حرفی استفاده می کنند.

ردیف نوکلئوتیدی هر مولکول برمبنای ردیف نوکلئوتیدی ژنی که برای ساخت آن به کار می رود ، تعیین می گردد. یک نوع از یک ۲خوانده می شود و اطلاعات موجود در آن به منظور هدایت RNA به نام ، RNA مولکولهای ساخت یک پروتئین ویژه مورد استفاده قرار می گیرد، این فرایند ترجمه ۳ خوانده می شود.

در فرایندی پیک به یک ساختار عملکردی زیرسلولی بنام ریبوزومها متصل می گردد. RNA ترجمه در ابتدای پیک از ریبوزومها عبور کرده و همزمان با این رخداد اسیدهای آمینه یعنی زیر RNA آنگاه ی پیک

مشخص شده و RNA واحد های ساختاری پروتئینها براساس اطلاعات ورموزموجود در به ترتیب پشت سرهم قرار می گیرند. دراین صف آرایی و آرایش، اسید های آمینه با اتصال به یکدیگر
یک زنجیره پروتئین را شکل می دهند.

انجام می گیرد RNA ردیف شدن اسیدهای امینه در کنار یکدیگر با دخالت نوع دومی از مولکولهای ناقل ۴ خوانده می شود. این مولکول نیز توسط ژنهای مربوط رمزدهی شده و به همان RNA که  ناقل به عنوان سازگار- RNA ی پیک ساخته می شود، ایجاد می گردد.

مطالعه بیشتر

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.