دانلود فایل جامع pdf طرح تفصیلی شهر طرقبه استان خراسان رضوی

دانلود فایل جامع pdf طرح تفصیلی شهر طرقبه استان خراسان رضوی
نوع فایل
pdf
حجم فایل
18MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
946 بازدید
9,500 تومان 8,000 تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول

دانلود فایل جامع pdf طرح تفصیلی شهر طرقبه استان خراسان رضوی

قابل توجه کاربران و دانشجویان عزیز و گرامی: فایلی که هم اکنون معرف حضور شماست جامع ترین و کامل ترین فایل pdf  طرح تفصیلی شهر طرقبه استان خراسان رضوی می باشد. این فایل شامل ۱۵۹ صفحه می باشد. و در غالب فرمت pdf تهیه شده و هم اکنون آماده دانلود است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل و نیاز می توانید این فایل ارزشمند و مفید را از فروشگاه سایت یوفایل خریداری و دانلود نمایید.

مقدمه

مشهد مقدس به درستی “میراث معنوی و فرهنگی مردم ایران” است. این شهر بیش از ۱۰۰۰ سال است که این میراث عظیم معنوی و فرهنگی را در طول زندگی پرماجرای خود خلق کرده است.

کلانشهر مشهد هرچند در طول حیات تاریخی خود بارها و بارها مورد هجوم و تاخت و تاز اقوام مختلف و قدرت های داخلی و خارجی قرار گرفته و گاهی تا سرحد نابودی کامل پیش رفته است اما دوباره
سربلند کرده و به زندگی پرفراز و نشیب خود ادامه داده است.

از طرف دیگر برخی از پادشاهان و قدرتهای محلی و ملی به علت آگاهی از دلبستگی مردم ایران به این کانون معنوی و برای مشروعیت بخشیدن به پایه های قدرت خود از این شهر حمایت کرده و در آبادانی و عمران آن کوشیده اند.
برای پیدایش و گسترش مشهد مقدس عوامل متعددی می توان یافت. اما از لحاظ تاریخی دو عامل مهم در شکل گیری، بقاء توسعه و تکامل این شهر نقش اساسی و محوری داشته است. هرچند در دوران معاصر به ویژه در سه دهه ی اخیر، پدیده شهرنشینی، جهانی شدن و سایر عوامل متأثر از دنیای جدید نیز تأثیرات اساسی در این فرایند داشته اند. این دو عامل عبارت اند از:

-۱ استقرار کلانشهر مشهد در یکی از کهن ترین کانون های شکل گیری تمدن بشری در مشرق زمین، یعنی خراسان شمالی

-۲ وجود حرم مطهر امام رضا (ع) در این شهر این دو عامل، یعنی پیشینه ی تاریخی و فرهنگی غنی و منحصر به فرد، وجود بارگاه قدس رضوی سبب شده که کلانشهر مشهد، در سرزمین ایران و در فرایند توسعه ی ملی و در میان سایر کلانشهرها از نقش و جایگاه ویژه و تعیین کننده ای برخوردار شود.

مطالعه بیشتر

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.