دانلود فایل جزوه اصول فقه بر اساس آموزه های دکتر محمد حسین شهبازی

دانلود فایل جزوه اصول فقه بر اساس آموزه های دکتر محمد حسین شهبازی
نوع فایل
pdf
حجم فایل
797KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
321 بازدید
9,500 تومان 8,000 تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول

دانلود فایل جزوه اصول فقه بر اساس آموزه های دکتر محمد حسین شهبازی

قابل توجه کاربران و دانشجویان گرامی : فایل که هم اکنون معرف حضور شماست فایل جامع pdf جزوه اصول فقه بر اساس آموزه های دکتر محمد حسین شهبازی وکتاب اصول فقه ویرایش سی ام به بعد دکتر ابوالحسن محمدی به همراه نمونه سوالات تستی ادوارگذشته به همراه پاسخ می باشد. این فایل شامل ۱۱۹ صفحه می باشد که در قالب فرمت pdf تهیه شده است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را با مناسب ترین قیمت از فروشگاه سایت یوفایل خریداری و دانلود نمایید.

جزوه اصول فقه بر اساس آموزه های دکتر محمد حسین شهبازی

دانلود جزوه اصول فقه دکتر شهبازی  نسخه پی دی اف ۱۱۹ صفحه به صورت تایپ شده   بر اساس اموزه های استاد دکترمحمد حسین شهبازی وکتاب اصولفقه ویرایش سی ام به بعد دکتر ابوالحسن محمدی   بخشی از فایل: تقدم علم فقه بر حقوققانون مدنى ایران که سرچشمه ی اصلى قوانین و مقررات مربوط به حقوق ایران است، خود تماما )با استثنائات قابلاغماض( مقتبس از فقه شیعه است و مواد آن بر اساس فقه امامیه تنظیم گردیده است. البته دامنه فقه گسترده تر از قانونمدنى و حقوق اجتماعى است؛

فقه، دانش به دست آوردن احکام شرعی اسلامی فرعی، با روش‌های معینی از منابع فقه است.
تعریف معروف: فقه در اصطلاح عبارت است از:روشی که به‌وسیلهٔ آن احکام شرعی را از ادلهٔ تفصیلی به دست می‌آوریم. «دلایل تفصیلی» از نظر بیشتر علمای شیعه عبارتند از: قرآن، سنّت، اجماع و عقل.

حکام شرعی، دو دسته هستند:

  • احکام اصلی: باورهایی که یک فرد مسلمان از طریق استدلال عقلی آن‌ها را بدست می‌آورد. این باورها را مسلمانان در دانش عقائد بررسی می‌کنند.
  • احکام فرعی: بخش عمدهٔ آن نحوه انجام مناسک دینی و مناسبات اجتماعی است و بخش دیگر آن که احکام فقهی نام دارد به هر کاری یکی از پنج حکم فقهی را نسبت می‌دهد؛ که مسلمانان آن را در دانش فقه بررسی می‌کنند

مطالعه بیشتر

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.