دانلود فایل pdf جزوه آموزش تاپسیس فازی دکترامیری

جزوه وخلاصه کتاب
نوع فایل
pdf
حجم فایل
494KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
619 بازدید
7,500 تومان 6,000 تومان٪20 تخفیف

دانلود فایل pdf جزوه آموزش تاپسیس فازی دکترامیری

قابل توجه کاربران و دانشجویان گرامی : فایل که هم اکنون معرف حضور شماست جامع ترین و کامل ترین فایل pdf جزوه آموزش تاپسیس فازی دکترامیری می باشد. این فایل شامل ۱۶ صفحه می باشد و در قالب فرمت pdf تهیه شده است. امیدواریم سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت نیاز می توانید این فایل ارزشمند و مفید را از فروشگاه سایت یوفایل با مناسب ترین قیمت خریداری و دانلود نمایید.

جزوه آموزش تاپسیس فازی دکترامیری

فازی TOPSIS
تفکرات انسان همراه با عدم قطعیت است و این عدم قطعیت در تصمیم گیری تاثیر گذار است . به همین دلیل از روش فازی است . در این حالت، عناصر ماتریس TOPSIS ، های تصمیم گیری فازی استفاده می گردد.

که یکی از این روش ها تصمیم گیری ، یا وزن های شاخص ها نسبت به ، و یا هر دوی آنها به صورت فازی و با اعداد فازی بیان می گردند.روش ۱] تاریخچه ای از این روش ها را نشان می دهد . ] فازی ارائه شده است . جدول ۳ TOPSIS های متعددی برای بدست آمده اند ، در chen&Hwang فازی TOPSIS از آنجایی که تمام روش های مذکور با تغییر کوچکی در روش ارائه شده [ ۱] و در ادامه به اعداد فازی مثلثی نیز ، بسط داده می شود.

نرمالیزه کردن ماتریس تصمیم . در ابتدا باید ماتریس تصمیم نرمالیزه گردد تا عناصر آن “بی مقیاس روش نرمالیزه کردن خطی را بکار برده ، chen&Hwang شود . برای نرمالیزاسیون ، چندین روش وجود دارد که x+ اند. بدین منظور باید حداکثر هر ستون x و حداقل هر ستون j ‐ را مشخص کرده و با استفاده از روابط زیر مقادیر j هستند، محاسبه کرد.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.