دانلود فایل pdf پاورپوینت جزوه آبیاری عمومی (تأسیسات انتقال آب آبیاری )

جزوه وخلاصه کتاب
نوع فایل
pdf
حجم فایل
2MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
715 بازدید
8,000 تومان 6,500 تومان٪19 تخفیف

دانلود فایل pdf پاورپوینت جزوه آبیاری عمومی (تأسیسات انتقال آب آبیاری )

قابل توجه کاربران و دانشجویان گرامی : فایل که هم اکنون معرف حضور شماست فایل pdf پاورپوینت جزوه آبیاری عمومی (تأسیسات انتقال آب آبیاری ) می باشد. این فایل در ۳۱ صفحه می باشد که در قالب فرمت pdf تهیه شده است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را با مناسب ترین قیمت از فروشگاه سایت یوفایل خریداری و دانلود نمایید.

پاورپوینت جزوه آبیاری عمومی (تأسیسات انتقال آب آبیاری )

بیش از  ۹۶ % آب مصرفی در ایران مورد استفاده کشاورز ی قرار می گیرد. این میزا ن در حدود رقمی معادل ۶۳ میلیارد مترمکعب می باشد. در بسیاری از مناطق کشورمان کمبود آ ب مهمترین مسئله از نظر توسعه روستاها و گسترش کشاورز ی است باتوجه به این نکته منابع آ ب اعم از منابع زیرزمینی یا سطحی که در کشورما ن وجود دارد در استفاده آنها باید اهمیت بیشتری داد ه شود.

در استفاده از منابع آب باید به یک نکته اساسی توجه کرد و آن جلوگیری از تلفات آب است . تلفات آب عمدتا درحین انتقا ل از منب ع اصلی )چا ه، چشمه، قنا ت، رودخانه و غیر ه( به مزرعه، در جابجائی داخل مزرعه و نیز در داخل کرت یا قطعا ت آبیار ی صورت می گیرد. در انتقا ل آب می توان از کانالهای خاکی ) معمولی ( یا پوشش نشده ، کانالهای پوشش شد ه ویا از لوله ها استفاده نمود.

کانالها ی معمولی یا پوشش نشده:

معمولی ترین نو ع کانالهائی است که بدلیل سادگی ساختمان و هزینه کمی که در بر دارند مورد استفاده قرار می گیرند. این کانالها یا دائم هستند یا موقت. کانالهای معمولی را در هرخاکی می توان احداث کرد. ولی باید به دو نکته اساسی توجه نمود. یکی تلف شد ن آب در اثر نشت آب به داخل خاک و دیگری قابلیت فرسایش در مقابل جریان آب . نشست )افت ( آب به عوامل زیاد بستگی دارد که مهمتر از همه نفوذپذیری خاک است .
نشست آب در کانالهای غیر چسبنده )ماسه ای ( به مراتب بیشتر از خاکهای چسبنده )رسی ( است . خاکهای سبک ماسه ای که دارای مقدار کم ی رس می باشند به سادگی در مقابل جریان آب
فرسایش می یابند.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.