دانلود پاورپوینت آشنایی با اصول و مهارتهای مشاوره تحصیلی

دانلود پاورپوینت آشنایی با اصول و مهارتهای مشاوره تحصیلی
نوع فایل
PPT
حجم فایل
6MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
299 بازدید
8,500 تومان 7,000 تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول

دانلود پاورپوینت آشنایی با اصول و مهارتهای مشاوره تحصیلی

قابل توجه کاربران و دانشجویان گرامی : فایل که هم اکنون معرف حضور شما عزیزان است جامع ترین و کامل ترین فایل پاورپوینت آشنایی با اصول و مهارتهای مشاوره تحصیلی می باشد. این فایل شامل ۵۶ اسلاید زیبا سودمند و قابل ویرایش می باشد و در قالب فرمت ppt تهیه شده است. امیدواریم سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد.در صورت نیاز می توانید این فایل ارزشمند و مفید را از فروشگاه سایت یوفایل با مناسب ترین قیمت خریداری و دانلود نمایید.

آشنایی با اصول و مهارتهای مشاوره تحصیلی

تعریف مشاوره تحصیلی:

یکی از انواع مشاوره بر اساس موضوعی که مورد مشورت قرار می گیرد و عبارت است از: مجموعه فعالیت های یاورانه، علمی، منظم و سازمان یافته که بدان وسیله به دانش آموزان و دانش پژوهان در زمینه شناسایی و انتخاب واحدهای درسی و رشته تحصیلی مناسب، شناسایی مسائل و مشکلات حوزه درسی  و رفع آنها، ارتقاء مهارتهای تحصیلی و … یاری می رساند.

تاریخچه مشاوره تحصیلی:

– اولین بار کلی (kelley) این واژه را در سال ۱۹۱۴ بکار برد.
-بروئر پس از کلی از این واژه استفاده کرد و هدف او عبارت بود از کمک به دانش پژوهان جهت انتخاب رشته تحصیلی و کسب سازگاری بیشتر با مراکز تحصیلی. که با آموزش و پرورش شباهت زیادی داشت. سالهای ۱۹۲۰به بعد ویلیام پراکتور مدعی ضرورت مشاوره تحصیلی در مدارس و مراکز تحصیلی شد.

– به طور رسمی به سال ۱۳۳۴ بر می گردد (تشکیل دایره تحقیقات در اداره مطالعات آ.پ و تهیه آزمونهای هوش و روانی جهت تشخیص کودکان عقب مانده ذهنی) سال ۱۳۳۷ تشکیل مرکز راهنمایی دانش آموزان در اداره کل تعلیمات متوسطه و اجرای آزمون و تشکیل پرونده تحصیلی در چندین مدرسه ۱۳۴۷تاسیس دفتر کل آموزش و راهنمایی تحصیلی بعد از انقلاب (سال ۱۳۵۸ اجرای سیستم معلم – مشاوره، ۱۳۵۹ مشاوره در مدارس تعطیل و فعالیت های آن حوزه به مربیان تربیتی واگذار شد، ۱۳۶۴شکل گیری هسته مشاوره در آ.پ)

مطالعه بیشتر

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.