دانلود پاورپوینت انواع مطالعات اپیدمیولوژیک

دانلود پاورپوینت انواع مطالعات اپیدمیولوژیک
نوع فایل
PPT
حجم فایل
2MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
716 بازدید
9,000 تومان 7,500 تومان٪17 تخفیف

دانلود پاورپوینت انواع مطالعات اپیدمیولوژیک

دانشجویان و کاربران گرامی : فایلی که اکنون معرف حضور شماست فایل جامع پاورپوینت انواع مطالعات اپیدمیولوژیک می باشد. این فایل شامل ۵۸ اسلاید زیبا سودمند و قابل ویرایش می باشد و در قالب فرمت ppt تهیه شده است .امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت نیاز می توانید این فایل ارزشمند را با مناسب ترین قیمت از فروشگاه سایت یوفایل خریداری و دانلود نمایید.

پاورپوینت انواع مطالعات اپیدمیولوژیک

قسمتهایی از متن فایل:

مفهوم تحقیق؟؟

  • تلاش برای شناخت ناشناخته‌ها
  • کوشش برای کشف حقیقت
  • فعالیت‌های منظمی که به تولید و کشف دانش جدید و سازمان یافته منتهی شود

 بطور کلی در مطالعات محقق به دنبال دستیابی به سه نوع مختلف از اهداف میباشد:

۱- مواردی که در آن محقق قصد دارد مشکل را شناسایی و آن را از نظر ابعاد مختلف بررسی نماید. در اینصورت سؤال اصلی محقق آن است که  مشکل چیست و چه ویژگیهایی دارد.
۲-اهدافی که علل وجود مشکل را بررسی مینماید. در این موارد در ذهن محقق فرضیاتی مطرح است که عوامل مرتبط با مشکل و یا علل بوجود آورنده آن را ردیابی می نماید.
۳- مواردی که هدف از تحقیق یافتن راههایی برای حل مشکل است.

چکیده

مقدمه: بیماری ویلسون یک اختلال ارثی در متابولیسم مس است که با تظاهرات کبدی، عصبی، روانی و در موارد نادربه صورت بیماری همولیتیک ظاهر می شود. مس آزاد سرم می تواند سبب آسیب گلبول قرمز و لیز آن شود که عارضه ای نادر با درگیری حدودکمتر از ۱۰ درصد موارد می باشد.

در چنین مواردی معمولاً ابتلا کبدی وجود داشته و پیوند کبد می تواند نجات دهنده باشد. در این مقاله یک مورد بیماری ویلسون با تظاهر کم خونی همولیتیک گزارش شده است.

مورد : بیمار دختر بچه ۸ ساله ای است که به علت درد شکم، یرقان، آنمی و ادرار به رنگ چای بستری شده است . برای وی تشخیص های هپاتیت و فقر گلوکز ۶ فسفات دهیدروژناز مطرح و با توجه به عدم پاسخ بیمار به ترانسفیوژن ، و با مشاهده حلقه Kasyer- Fleischer  در قرنیه، بیماری ویلسون مطرح  وتشخیص داده شد.

نتیجه گیری : آنمی همولیتیک حاد یا مزمن یک تظاهر ناشایع و نادر بیماری ویلسون است که در هر کودک به خصوص بالاتر از ۵ سال که با بیماری کبدی یا آنمی همولیتیک مراجعه کند باید این بیماری در تشخیص افتراقی مطرح و در صورت لزوم اقدامات تشخیصی لازم انجام شود.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.