دانلود کامل ترین فایل pdf جزوه آموزشی اصول و مبانی حریق ۹۹ صفحه

دانلود کامل ترین فایل pdf جزوه آموزشی اصول و مبانی حریق ۹۹ صفحه
نوع فایل
pdf
حجم فایل
2MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
801 بازدید
10,000 تومان 8,500 تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول

دانلود کامل ترین فایل pdf جزوه آموزشی اصول و مبانی حریق ۹۹ صفحه

دانشجویان و کاربران گرامی فایل حاضر کامل ترین و جامع ترین فایل pdf جزوه آموزشی اصول و مبانی حریق تالیف ناصر رهبر می باشد. این فایل شامل ۹۹ صفحه می باشد و در غالب فرمت pdf  تهیه شده است که هم اکنون آماده دانلود می باشد. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان واقع گردد .در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.

اصول و مبانی حریق

کوشش اساسی برای مقابله آتش سوزی های خانمان سوز، رفته رفته از چهارصد سال پیش در اروپا شروع شد .در اواسط قرن نوزدهم، ضرورت برخ ورد علمی با مساله آتش سوزی های صنعتی کاملا احساس می شد.

به علت آنکه ثابت شده بود که دیگر شرکتهای بیمه و واحدهای آتش نشانی به تنهایی نمی توانند با حریقهای خانمانسوز و صنعتی مبارزه کنند و باید به کمک دانشمندان به یک راه حل اساسی دست یافت در نتیجه، برمبنای ر وشهای علمی، برای حل مسئله پیچیدهُ آتش سوزی صنایع، راه حل های مناسبی ارایه گردید .

در کشورهای پیشرفته، از یافته های این علم برای توسعه و تکامل ادارات آتش نشانی شهری نیز استفاده شد . به خصوص با تأسیس اداراتی برای پیشگیری از بروز حریق و نظارت بر رعایت مقررات حفاظت ساختمانی در برابر حریق، ادارات آتش نشانی درسازمانی که بیشتر منتظر وقوع آتش سوزی بود تا صرفًا با آن مقابله کند، به سازمان حفاظت از حریق تبدیل شد و در نهایت منجر به ایجاد دانش تحصیلی مهندسی حفاظت از حریق در اروپا گردید .

در ایران پس از حدود هشتاد سال سابقه در آتش نشانی و دوره های آموزشی حرفه ای آتش نشانی، برای اولین بار مدرسه آتش نشانی به همت مسئولین محترم سازمان آتش نشانی تهران تأسیس و راه اندازی شده است.
دراین جزوه از سری جزوات تدوین شده جهت دبیرستان ایمنی و آتش نشانی سعی شده است که تعاریف اصول اساسی مربوط به خواص اجسام، مخصوصًا در ارتباط با آتش سوزی و اطفاء به اختصار شرح داده شود.

مطالعه بیشتر

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.