دانلود کامل ترین فایل pdf جزوه مروری بر جامعه شناسی زبان ۵۱ صفحه

دانلود کامل ترین فایل pdf جزوه مروری بر جامعه شناسی زبان ۵۱ صفحه
نوع فایل
pdf
حجم فایل
489KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
351 بازدید
7,000 تومان 5,000 تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول

دانلود کامل ترین فایل pdf جزوه مروری بر جامعه شناسی زبان ۵۱ صفحه

دانشجویان و کاربران گرامی فایل حاضر کامل ترین و جامع ترین فایل pdf جزوه مروری بر جامعه شناسی زبان می باشد. این فایل شامل ۵۱ صفحه  می باشد و در غالب فرمت pdf تهیه شده است که هم اکنون آماده دانلود می باشد. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان واقع گردد .در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.

مروری بر جامعه شناسی زبان

موضوع شناخت زبان و ماهیت آن پیشینه ای بس کهن دارد و از قرن چهارم پیش از میلاد توجه حکیمانی چون افلاطون و ارسطو را نیز به خود معطوف کرده است.

زبان ساده ترین وسیله ای است که ما در زندگی روزمره برای ایجاد ارتباط با همنوعان خود در اختیار داریم و مهمترین وسیله ارتباط افراد بشر و پایه همه نهادهای اجتماعی است. از همین رو از میان نقش های مختلفی که برای زبان قایل شده اند نقش اصلی را به ایجاد ارتباط و بیان اندیشه مکتوم داده اند؛ چرا که بشر در اجتماع ناگزیر است تجربه هایش را به دیگران منتقل کند و متقابلا تجربه های دیگران را دریابد و برای این منظور ابزاری ساده تر و در عین حال کاملتر و کارآمدتر از زبان در اختیار ندارد.(نجفی،۳۵:۱۳۸۴

بدین ترتیب میتوان گفت زبان پدیدهای است اجتماعی که پیدایش آن به زمان شکل گرفتن نخستین اجتماعات انسانی برمی گردد.

کارکردهای اجتماعی و فرهنگی زبان

زبان به نوعی ابزاری برای کنش متقابل اجتماعی و مبادله اجتماعی است؛ که افراد با یکدیگر برای حفظ میراث فرهنگی جامعه خود از طریق ثبت و ضبط زبان گفتاری و نوشتاری به آن توجه کرده اند.
۲- این پدیده به عنوان وسیله برقراری ارتباط اجتماعی توانسته گذشته، حال و آینده انسانی را از طریق انباشت دانش و اشاعه علم، با توجه به خصلت گفتاری و نوشتاری توسعه و گسترش دهد.
۳- گستردگی زبان انسانی موجب خلاقیت،ابتکار وآزاد بودن آن،از نظام زبان حیوانی گشته؛ براساس چنین ویژگی جوامع به بازسازی هویت فرهنگی زبان خویش پرداخته وآن را در طی سالیان سال تولید و تکامل بخشیده اند.

مطالعه بیشتر

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.