دانلود pdf جزوه آزمایشگاه مکانیک خاک

دانلود pdf جزوه آزمایشگاه مکانیک خاک
نوع فایل
pdf
حجم فایل
2MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
109 بازدید
9,000 تومان 7,500 تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول

دانلود pdf جزوه آزمایشگاه مکانیک خاک

دانشجویان و کاربران گرامی : فایلی که اکنون معرف حضور شماست فایل جامع pdf جزوه آزمایشگاه مکانیک خاک دکتر امیر حمیدی مناسب برای دانشجویان دوره کارشناسی مهندسی عمرانمی باشد. این فایل شامل ۷۹ صفحه می باشد و در قالب فرمت pdf  تهیه شده است که هم اکنون آماده دانلود می باشد .امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت نیاز می توانید این فایل ارزشمند را با مناسب ترین قیمت از فروشگاه سایت یوفایل خریداری و دانلود نمایید.

جزوه آزمایشگاه مکانیک خاک

آزمایشگاه مکانیک خاک یکی از دروس مهم و اساسی برای دانشجویان دوره کارشناسی مهندسی عمران است . در این درس اصول و مبانی آزمایشگاهی برای تعیین ویژگیهای فیزیکی و مکانیکی خاک تدریس می شود .

روشها و تکنیکهای آزمایشگاهی در مکانیک خاک در مسائل حرفه ای مهندسی عمران نیز بسیار پرکاربرد بوده و جایگاه ویژه ای را دارا می باشد . در اینمجموعه، تعدادی از مهمترین آزمونهای مکانیک خاک به تفضیل مورد بررسی قرار گرفته است . در هر آزمایش با تکیه بر اصول و مبانی استانداردهای به روز جهانی، نحوه و شرایط انجام آزمایش به همراه پارامترهای کلیدی و نحوه محاسبات و تهیه گزارش آزمایشگاهی بحث و ارائه شده که امید است مطالعه آن برای دانشجویان دوره کارشناسی مهندسی عمران مفید واقع گردد.

فهرست مطالب

آزمایش دانه بندی خاک    ۶
آزمایش هیدرومتری    ۱۱
آزمایش حد روانی و حد خمیری    ۱۶
آزمایش هم ارز ماسه     ۲۷
آزمایش تعیین چگالی ویژه           ۳۱
آزمایش تعیین وزن واحد حجم خاک به روش مخروط ماسه     ۳۶
یا تعیین نسبت باربری کالیفرنیا ۴۰ CBR آزمایش
آزمایش تک محوری محصور نشده         ۴۷
آزمایش تراکم          ۵۱
آزمایش تحکیم          ۵۶
آزمایش برش مستقیم          ۶۴
آزمایش سه محوری

مقدمه -۱
اصطلاحات اصلی که مهندسان راه و ساختمان برای توصیف خاک به کار می برند، عبارتند از شن و ماسه (درشت دانه)، لای و رس (ریزدانه). اغلب خاک های طبیعی شامل مخلوطی از دو یا بیشتر از این اجزا هستند و بسیاری از آنها مقداری مواد آلی
نیز دارند.
خاکها را میتوان از دیدگاه های متفاوتی مانند اندازه دانه ها یا جنس کانی ها یا از مقاومت و منشأ ایجاد آنها طبقه بندی نمود. به طور کلی میتوان گفت بسیاری از خواص مکانیکی و فیزیکی خاک ها تابعی از جنس، شکل، اندازه و چگونگی توزیع اندازه دانه ها است.

بر این پایه، اساس رده بندی مهندسی خاکها، اندازه و خاصیت خمیری آنها قرار داده شده است. تقریبا تمام سیستم های طبقه بندی، خاکها را به سه دسته خاک های درشت دانه(فاقدچسبندگی)، ریزدانه(چسبنده) و خاکهای آلی تقسیم می کنند. دراین رده بندی ها، دانه به معنای یک ذره کانی منفرد یا قطعه ای از چند کانی به هم پیوسته است که در آب از یکدیگر جدا نمی شود.

مطالعه بیشتر

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.