مقاله نقش نورپردازی در فضاهای شهری بر میزان حضور زنان در فضاهای شهری شبانه

مقاله نقش نورپردازی در فضاهای شهری بر میزان حضور زنان در فضاهای شهری شبانه
نوع فایل
pdf
حجم فایل
783KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
348 بازدید
5,500 تومان 4,000 تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول

دانلود مقاله بررسی نقش نورپردازی در فضاهای شهری بر میزان حضور زنان در فضاهای شهری شبانه

دانشجویان و کاربران گرامی فایل حاضر کامل ترین و جامع ترین فایل pdf مقاله بررسی نقش نورپردازی در فضاهای شهری بر میزان حضور زنان در فضاهای شهری شبانه می باشد. این فایل شامل ۱۶ صفحه می باشد و در غالب فرمت pdf  تهیه شده است که هم اکنون آماده دانلود می باشد. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان واقع گردد .در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.

چکیده مقاله:

بی تردید نورپردازی و وجود نور در فضای شهری یکی از اصلی ترین عناصر تعریف کننده هویت و سیمای شبانه شهر است، که نه تنها کاربردی تزئینی دارد بلکه روش در جهت تأمین امنیت و آرامش استفاده کنندگان از فضا می باشد.

امنیت مقوله ای اساسی در هرنظام اجتماعی است که کشورها اولویت اول خود را به برقراری آن درجامعه اختصاص می دهند. یک فضای شهری مناسب تا حد زیادی تأمین کننده امنیت زنان و فضای نامناسب از بین برنده آن و زمینه ساز انواع آسیب ها و معضلات اجتماعی است. استفاده کنندگان از این فضاها و به طور اخص زنان همواره در این فضاها ترس از وقوع جرم خواهند داشت .

نورپردازی به عنوان عاملی بازدارنده جرم و جنایات و تصادفات در افزایش حضور شهروندان به ویژه زنان دارای نقش بسزایی است. برای نشان دادن تأثیر نورپردازی بر حضور زنان در فضای شهری، به بررسی تأثیر نور بر انسان از جهات مختلف فیزیکی و روحی می پردازیم. به طور کلی مؤلفه هایی که برای سنجش امنیت کالبدی فضای شهری به کار می روند به دو دسته اندازه و فرم فضا و اسایش محیطی و بصری تقسیم می شوند که شاخص مورد مطالعه در این مقاله یعنی نور روشنایی زیر مجموعه آسایش بصری و محیطی می باشد.

یکی از مهمترین عواملی که در افزایش حس امنیت زنان مؤثر است، استفاده از نور و روشنایی می باشد. نور مناسب به مردم کمک می کند که ببینند و دیده شوند. در این پژوهش خیابان های پورابتهاج و هاشمی واقع در منطقه ۱ شهرداری شهر تهران به عنوان نمونه موردی انتخاب شده و سعی بر آن است که ضمن انجام مطالعه و بررسی نظری تجارب مرتبط، در محدوده مورد نظر به بررسی تدثیر مؤلفه ی نور در افزایش احساس امنیت زنان و در نتیجه آن افزایش حضور زنان در فضای شهری پرداخته می شود.

مطالعه بیشتر

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.