پاورپوینت آشنایی با معماری اسلامی (حمام)

پاورپوینت آشنایی با معماری اسلامی (حمام)
نوع فایل
ppt
حجم فایل
18MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
15 بازدید
11,000 تومان 9,000 تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول

پاورپوینت آشنایی با معماری اسلامی (حمام)

دانشجویان و کاربران گرامی : فایلی که اکنون معرف حضور شماست فایل جامع پاورپوینت  آشنایی با معماری اسلامی (حمام) می باشد. این فایل شامل ۷۴ اسلاید بسیار سودمند و با ارزش با کیفیت بسیار عالی و در قالب فرمت ppt تهیه شده است که هم اکنون آماده دانلود می باشد .امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت نیاز می توانید این فایل ارزشمند را با مناسب ترین قیمت از فروشگاه سایت یوفایل خریداری و دانلود نمایید.

پاورپوینت آشنایی با معماری اسلامی (حمام)

حمام:
گرمابه از جمله ابنیه مهم شهری بوده که معمولاً در مراکز محلات و یا مجاور راسته های بازار و یا گذرهای اصلی احداث می شده است . گرمابه، برابر با جایگاه گرم است. در اینجا “آبه”به معنی آب نیست، بلکه آبه یا آوه یا آوج،برابر جایگاه است و به جایگاه ساختمان گفته می شود. به طور کلی حمام واژه ای عربی است و معادل آن در فارسی گرمابه است .

تاریخچه احداث حمام:

ساخت حمام فراتر از زمان سلیمان نبی نبوده است. بر مبنای کاوش های باستان شناسانه بدست آمده که گرمابه در عصر هخامنشی و ساسانی رواج داشته و مورد استفاده طبقات بالای جامعه بوده است .در عصر صفوی نیز ساخت حمام ها رونق یافت.

بینه و سربینه :

بینه به شکل چهار ضلعی، هشت ضلعی و کشکولی ساخته می شده و در اطراف آن رختکن ها(سربینه) قرار داشته اند. سربینه سکوهایی گرداگرد بینه با قاعده ای مشابه است که محل نشستن یا تعویض لباس مراجعین بوده است و زیر سکوها حفره هایی برای قرار دادن کفش و گیوه تعبیه شده است .

گرمخانه: بزرگترین قسمت حمام و فضای اصلی استحمام است. گرمخانه شامل خزینه ها و یک حوض آب سرد به نام “چاله حوض” می شود که مردم در آن شنا می کردند.

میاندر: میاندر میان دو بخش بینه و گرمخانه جای دارد. میاندر راهرو یا دالانی است که هوای گرمخانه و بینه را از هم جدا نگه می داشته و یک فضای میانجی بوده است.

مطالعه بیشتر

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.