جزوه نارسایی قلبی و دارو های آن

 جزوه نارسایی قلبی و دارو های آن
نوع فایل
pdf
حجم فایل
293KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
62 بازدید
7,000 تومان 5,000 تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول

 جزوه نارسایی قلبی و دارو های آن

قابل توجه کاربران و دانشجویان عزیز و گرامی: فایلی که هم اکنون معرف حضور شماست جامع ترین و کامل ترین فایل pdf جزوه نارسایی قلبی و دارو های آن می باشد. این فایل شامل ۱۱ صفحه جزوه تایپ شده بسیار مفید و سودمند می باشد. و در غالب فرمت pdf تهیه شده و هم اکنون آماده دانلود است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل و نیاز می توانید این فایل ارزشمند و مفید را از فروشگاه سایت یوفایل خریداری و دانلود نمایید.

 جزوه نارسایی قلبی و دارو های آن

مروری مختصر بر آناتومی قلب
قلب از ۳ لایه درست شده است که لایه داخلی آندوکارد نام دارد و از سلول های بافت اندوتلیوم) پوششی(تشکیل شده است که سطح داخلی قلب و دریچه ها را می پوشاند. لایه میانی قلب از فیبرهای عضلانی ساخته شده است و میوکارد نام دارد و لایه خارجی قلب اپیکارد نامیده می شود.
قلب در یک لایه فیبروزی نازک به نام پریکارد قرار گرفته است که خود از ۲ لایه تشکیل شده است لایه ی چسبیده به اپیکارد پریکارد احشایی کو لایه ی خارجی پریکارد جانبی است.

بافت لیفی تا ابتدای عروق بزرگ،دیافراگم،استرنوم و ستون مهره ها کشیده شده است و قلب را در فضای میان سینه نگه میدارد. فضای بین این ۲ لایه فضای پریکاردی از بمایع پوشانده شده که سطح قلب را نرم می کند و موجب کاهش اصطکاک در حین انقباض بطنی می شود.

تفاوت ضخامت دیواره ها و بطن ها مربوط به بار کاری مورد نیاز هر حفره است. دهلیز دارای دیواره ی نازکتری است زیرا زیرا خون بازگشتی به آن فشار کمی تولید می کند. در حالیکه دیواره های بطنی ضخیم تر است زیرا هنگام سیستول فشار بیشتری تولید می شود دیواره ی بطن راست نازکتر از دیواره ی بطن چپ است زیرا بطن راست در برابر فشار کم مقاومت ریوی خون خود را خارج میکند؛در صورتی که بطن چپ با دیواره های ۲.۲ برابر ضخیم تر از دیواره ی بطن راست در مقابل فشار بالای سیستمیک خون خود را تخلیه می نماید.

مطالعه بیشتر

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.