دانلود جامع ترین فایل pdf جزوه آموزشی درس اصول مدیریت هتل داری احمد دیناری

جزوه وخلاصه کتاب
نوع فایل
pdf
حجم فایل
1MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
1433 بازدید
7,000 تومان 5,800 تومان٪17 تخفیف

دانلود جامع ترین فایل pdf جزوه درس اصول مدیریت هتل داری احمد دیناری

قابل توجه کاربران و دانشجویان عزیز و گرامی: فایلی که هم اکنون معرف حضور شماست جامع ترین و کامل ترین فایل pdf جزوه آموزشی درس اصول مدیریت هتل داری احمد دیناری ویژه دانشجویان دوره آموزشی مدیریت عمومی واحدهای اقامتی  می باشد. این فایل شامل ۴۳ صفحه می باشد. و در قالب فرمت pdf تهیه شده و هم اکنون آماده دانلود است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد .در صورت نیاز می توانید این فایل ارزشمند و مفید را از فروشگاه سایت یوفایل با مناسب ترین قیمت خریداری و دانلود نمایید.

جزوه درس اصول مدیریت هتل داری احمد دیناری

تاریخچه هتل داری

اولین ساخت هتلداری جدید شروع خود را در گذشته به کشورهای اروپایی به خصوص کشور سوئیس، داده است.  هتل ها از ساختمان های کوچک درست شد که در گذشته کلید درهای هتل از نوع چوب بود که در همین هتل ها خیلی از خدمات و سرویس ها به مشتریان ارایه می شد.

صاحبان این گونه هتل ها، ثروتمند بودند.  در گذشته این گونه مکان را هتل نمی شناختند و کلمه HOTEL بعدها در سال ۱۷۶۰ میلادی برای این مکان ها این اسم را به کار بردند. کلمه HOTEL برگرفته شده از کشور انگلستان است که برای هتل ها انتخاب شد. در کشور آمریکا هم مکان های برای اتاق های اجاره ای  در نظر گرفته شد که با واژه Inn مشخص کردند. واژه Inn در انگلستان به معنای کاروانسرا، مسافرخانه ها، میهمان خانه و گاهی هم به معنای منزل به کار برده می شود.  ساخت هتل با گذشت زمان توسعه یافت و صاحبان این گونه هتل های بزرگ با پیشرفت تکنولوژی گسترش یافتند، و صاحبان هتل های کوچک راهی جز پیوستند به هتل های بزرگ مانند شرایتون، هلیتون، هایت،هالیدی این، رامادا این  و … نداشتند.

مدیریت هتلداری چیست ؟ مدیریت هتلداری (Hotel Management) و مدیر هتل (Hotel Manager) دو کلمه متفاوت است که مدیر هتل باید دوره های آموزشی را بگذراند تا به مدیریت هتلداری  تبدیل گردد. مدیریت هتلداری خود دارای تعاریف متفاوتی است . مدیر هتل کارهای روزانه مدیریتی به وسیله دیگران را بر عهده دارد. یکی از بهترین تعریف هایی که درباره مدیریت می توان گفت این است که انجام کارهای سازمان به وسیله دیگران و با دیگران در جهت هدف سازمانی می باشد در تعریفی از مدیریت هتلداری، مدیریت به عنوان تصمیم گیرنده نهایی بیان می شود.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.