دانلود فایل جزوه درآمدی بر فلسفه اخلاق برگزیده ای از درس گفتار های استاد ملکیان

دانلود فایل جزوه درآمدی بر فلسفه اخلاق برگزیده ای از درس گفتار های استاد ملکیان
نوع فایل
pdf
حجم فایل
487KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
304 بازدید
7,000 تومان 5,500 تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول

دانلود فایل جزوه درآمدی بر فلسفه اخلاق برگزیده ای از درس گفتار های استاد ملکیان

توضیح مختصر فایل:

قابل توجه کاربران و دانشجویان گرامی : فایل که هم اکنون معرف حضور شماست فایل pdf جزوه درآمدی بر فلسفه اخلاق برگزیده ای از درس گفتار های استاد ملکیان می باشد. این فایل در ۱۵ صفحه می باشد که در قالب فرمت pdf تهیه شده است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را با مناسب ترین قیمت از فروشگاه سایت یوفایل خریداری و دانلود نمایید.

درآمدی بر فلسفه اخلاق برگزیده ای از درس گفتار های استاد ملکیان

تعریف گزاره ی اخلاقی

گزاره اخلاقی گزارهای است که موضوع این گزاره یا انسان یا حالات نفسانی انسان یا افعال ظاهری انسان و محمول این گزاره یکی از این مفاهیم است؛ مفهوم خوب، بد، مفهوم درست، نادرست،
مفهوم باید و نباید اخلاقی، مفهوم وظیفه یا تکلیف، مفهوم مسؤولیت، مفهوم فضیلت و رذیلت. مثلاً وقتی که میگوییم راستگویی وظیفه است، این یک گزاره اخلاقی است، چون یکی از افعال ظاهری انسان موضوع آن و وظیفه محمول آن است این نکته اول است.

روش بررسی در فلسفه ی اخلاق
نکته دوم هم اینکه فلسفه اخلاق یک شاخه از فلسفه است و چون یک شاخه از فلسفه است، بنابراین باید دقیق اً تابع روشهای فلسفی باشد و بنابراین از آن رو که تابع روشهای فلسفی است
آن چه در فلسفه اخلاق گفته میشود، جنبه عقلی دارد. ما میتوانیم در مورد اخلاق سخنانی بگوییم که جنبه عقلی نداشته باشند، ولی آنها دیگر فلسفه اخلاق نیستند.

مثلاً ما میتوانیم روانشناسی اخلاق داشته باشیم کما اینکه داریم، اما اینها علوم تجربی هستند. اینها جزو فلسفه اخلاق نیستند. فلسفه اخلاق یک علم تجربی نیست، یک علم کاملاً عقلی است و یک شاخه از فلسفه است.
بنابراین هر سخنی در مورد پدیده اخلاق میگوییم فلسفه اخلاق نیست و به این حیطه مربوط نمیشود وقتی ما درباره اخلاق فقط سخن عقلی بگوییم، آن وقت وارد فلسفه اخلاق شده ایم.

مطالعه بیشتر

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.