دانلود فایل pdf جزوه استاندارد حسابداری شماره ۱۷ داراییهای نامشهود

جزوه وخلاصه کتاب
نوع فایل
pdf
حجم فایل
320KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
952 بازدید
7,500 تومان 6,000 تومان٪20 تخفیف

دانلود فایل pdf جزوه استاندارد حسابداری شماره ۱۷ داراییهای نامشهود

قابل توجه دانشجویان و کاربران گرامی : فایل که هم اکنون معرف حضور شماست جامع ترین و کامل ترین فایل pdf جزوه استاندارد حسابداری شماره ۱۷ داراییهای نامشهود ( (تجدید نظر شده ۱۳۸۶ و اصلاح شده براساس استانداردهای حسابداری جدید تا مهر ۱۳۸۹ )می باشد. این فایل شامل ۴۲ صفحه می باشد و در قالب فرمت pdf  تهیه شده و هم اکنون آماده دانلود است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد .در صورت نیاز می توانید این فایل ارزشمند و مفید را از فروشگاه سایت یوفایل با مناسب ترین قیمت خریداری و دانلود نمایید.

استاندارد حسابداری شماره ۱۷ داراییهای نامشهود

۱) استاندارد حسابداری شماره ۱۷ با عنوان داراییهای نامشهو د که در تاریخ ۱۳۸۶/۰۴/۳۰ توسط مجمع عمومی سازمان حسابرسی تصویب شده است ، جایگزین استاندارد حسابداری
شماره ۱۷ قبلی و همچنین استاندارد حسابداری شماره ۷ با عنوان حسابداری مخارج تحقیق و۱۳۸۶/۱/ توسعه می شود و الزامات آن در مورد صورتهای مالی که دوره مالی آنها از تاریخ ۱و بعد از آن شروع می شود، لازم الاجراست.

دلایل تجدید نظر در استاندارد
۲) این تجدیدنظر با هدف هماهنگی بیشتر با استانداردهای بین المللی حسابداری و بهبود ) استاندارد قبلی، انجام شده است.
تغییرات اصلی
۳) حسابداری مخارج تحقیق و توسعه که قبلاً به طور جداگانه در استاندارد حسابداری شماره ۷ ) با عنوان ” حسابداری مخارج تحقیق و توسع ه “ مطرح شده بود در این استاندارد ادغام شده
است.
۴) در استاندارد حسابداری قبلی، دارایی نامشهود به یک دارایی غیرپولی و فاقد ماهیت عینی ) اطلاق می شد که حائز معیارهای زیر باشد:

الف. به منظور استفاده در تولید یا عرضه کالاها یا خدمات ، اجاره به دیگران یا برای مقاصد اداری توسط واحد تجاری نگهداری شود، و
ب . با قصد استفاده طی بیش از یک دوره مالی توسط واحد تجاری تحصیل شده باشد . در استاندارد جدید، هر دو معیار مزبور حذف شده است.

در استاندارد حسابداری قبلی، فرض شده بود که همه داراییهای نامشهود، عمر مفید معین دارند. ضمناً یک فرض قابل رد وجود داشت مبنی بر اینکه عمر مفید دارایی نامشهود از زمان بهره برداری از آن، از بیست سال تجاوز نمی کند.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.