دانلود فایل pdf جزوه درس هندسه تحلیلی و جبر خطی مبحث بردارها سال چهارم دبیرستان

جزوه وخلاصه کتاب
نوع فایل
pdf
حجم فایل
4MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
1025 بازدید
6,500 تومان 5,000 تومان٪23 تخفیف

دانلود فایل pdf جزوه درس هندسه تحلیلی و جبر خطی مبحث بردار ها سال چهارم دبیرستان

قابل توجه کاربران و دانشجویان عزیز و گرامی: فایلی که هم اکنون معرف حضور شماست جامع ترین و کامل ترین فایل pdf جزوه درس هندسه تحلیلی و جبر خطی مبحث بردارها  رشته ریاضی به همراه تست های کنکور سالهای مختلف می باشد. این فایل شامل ۳۹ صفحه می باشد و در غالب فرمت pdf تهیه شده و هم اکنون آماده دانلود است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد .در صورت نیاز می توانید این فایل ارزشمند و مفید را از فروشگاه سایت یوفایل با مناسب ترین قیمت خریداری و دانلود نمایید.

جزوه درس هندسه تحلیلی و جبر خطی مبحث بردار سال چهارم دبیرستان

شامل مباحث :  آشنایی با فضای R3 -اجزای دستگاه دکارتی در فضا -قرینه نقطه نسبت به محور وصفحات مختصات – فاصله دو نقطه در فضا – ویژگی های بردار – ضرب عدد در بردار و تعبیر هندسی آن – جمع و تفاضل بردارها – بردارهای یکه – ویژگی های ضرب داخلی دو بردار و تعبیر هندسی آن – زاویه بردار با محورهای مختصات – کسینوس های هادی – نامساوی کوشی شوارتز -تصویر بردارها – قرینه بردارها

هندسه تحلیلی شاخه‌ای از ریاضیات است که از ترکیب هندسه و جبر مقدماتی به وجود آمده‌است. در این رشته اشکال هندسی و روابط بین آن‌ها را با مقادیر و معادلات عددی و جبری بیان می‌کنند.

بنیانگذاران این مبحث، دکارت و فرما در قرن ۱۷ میلادی بوده‌اند.در هندسهٔ تحلیلی ابتدا با تعریف صفحهٔ ۱-بعدی و ۲-بعدی ({\displaystyle \mathbb {R} ^{2}}) آشنا می‌شویم و نقاط را به وسیلهٔ مختصات عددی نمایش می‌دهیم. این رشته در مورد اندازه، فاصله و زاویه، فرمول‌های مربوط به خود را دارد.

درس هندسه تحلیلی و جبرخطی شاخه‌ای از ریاضیات می باشد که از ترکیب هندسه و جبر مقدماتی بوجود آمده‌است.

در این درس شکل های هندسی و روابط بین آنها را با مقادیر و معادلات عددی و جبری بیان می‌کنند.

درس هندسه تحلیلی یکی از دروس رشته ریاضی و فیزیک است و شاگردان باید علاقه زیادی به ریاضی داشته باشند تا بتوانند، به درک بالایی در این درس برسند. در هندسه تحلیلی با صفحه ۱ بعدی و ۲ بعدی آشنا می شوید.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.