دانلود پروژه بررسی عملکرد حافظه بینایی دربین گروهی از جمعیت شهری و روستایی

دانلود پروژه بررسی عملکرد حافظه بینایی دربین گروهی از جمعیت شهری و روستایی
نوع فایل
pdf
حجم فایل
2MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
496 بازدید
9,000 تومان 7,800 تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول

دانلود پروژه بررسی عملکرد حافظه بینایی دربین گروهی از جمعیت شهری و روستایی

توضیح فایل

قابل توجه کاربران و دانشجویان گرامی: فایل حاضر پروژه بررسی عملکرد حافظه بینایی در بین گروهی از جمعیت شهری و روستایی می باشد. این پروژه جهت دریافت درجه کارشناسی ارشدM.A روان شناسی گرایش عمومی تهیه شده است .هم اکنون این فایل درغالب فرمت pdf و شامل ۱۵۵ صفحه تهیه و آماده دانلود می باشد. در صورت تمایل و نیاز می توانید این فایل ارزشمند و مفید را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.

۱-۱- مقدمه

دهه­ ای را که پشت سر نهاده­ایم ( دهه ­ی ۱۹۹۰) دهه­ ی مغز نامیده ­اند و دانش به دست آمده در روان شناسی و علوم اعصاب در این دهه، بیش از ده قرن پیش بوده است. در عصر حاضر، در تمامی حوزه­ هایی که به نوعی با ساختمان یا کارکرد دستگاه عصبی سر و کار دارند، تشخیص، پیشگیری، درمان، توان‌بخشی و حتی پژوهش، نیازمند اندازه­ گیری دقیق و قابل اعتماد عملکردهای مختل ناشی از ضایعات مغزی و حتی سنجش عملکردهای سالم و طبیعی مغز و ذهن است.

از آن­جایی که مغز، یک ساختمان محافظت شده ( توسط بافت­های گلیال ) است و دسترسی به آن، چه از طریق دارویی و چه بافتی بسیار محدود و مشکل است، ارزیابی آسیب­ های مغزی، به­ خصوص آسیب هایی که در ساختمان مغز مشهود نبوده و به صورت اختلال کارکردی نمایان می­ شوند، بسیار پر اهمیت است.

یکی از روش­های بسیار دقیق، کم­ هزینه و متداول در ارزیابی مغز و ذهن، بررسی­ های مبتنی بر رفتار و برون دادهای ذهن است. لذا از طریق ارزیابی عصب – روان شناختی( نوروپسیکولوژی ) می ­توان استنباط ­های معتبری درباره­ ساختمان و کارکردهای آسیب دیده یا سالم صورت داد (گازانیگا، ۲۰۰۱). در واقع گرایش­ های عصب – روان­ شناختی می­ کوشند تا رفتارها را با کنش مغزی پیوند دهند و استفاده از این روش ­ها در سنجش زمینه ­هایی نظیر حافظه، استدلال­ انتزاعی، مسئله­ گشایی، توانایی­ های فضایی و پیامدهای هیجانی و تشخیص کژکاری مغز، مورد توجه بسیاری از روان­ شناسان شناختی و دانشمندان علوم عصبی قرار گرفته است ( مارنات[ ۲۰۰۱). متخصصان این حوزه هنگام سنجش کژکاری عصب شناختی بیماران از آزمون‌های بسیاری استفاده می ­کنند.

مطالعه بیشتر

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.